18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityka na bogato

Człowiek Dudy i 80 tys. zł pensji? Prawa ręka biedy nie klepie

09.01.2020  16:06
Przyboczny polityk Dudy i ogrromne zarobki
Przyboczny polityk Dudy i ogrromne zarobki Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Krzysztof Szczerski to wierny człowiek Andrzeja Dudy, a takim krzywda się nie dzieje i biedy nie klepią.  Nieoficjalnie mówi się, że szef gabinetu prezydenta może wkrótce zarabiać nawet 80 tys. złotych miesięcznie!

Krzysztof Szczerski ubiega się o stanowisko audytora Europejskiego Trybunału Obrachunkowego? Taką nieoficjalną informację opublikowała „Wirtualna Polska” i podejrzewa, że człowiek Dudy mógłby zastąpić wkrótce Janusza Wojciechowskiego, który niedawno objął funkcję komisarza ds. rolnictwa w Parlamencie Europejskim. Jeśli doniesienia się potwierdzą, Szczerski będzie zarabiał 80 tys. złotych miesięcznie!

Sama pensja to nie byłyby oczywiście wszystkie otrzymywanem korzyści. Dostawałby również 15% dodatku zagranicznego, zwrot kosztów z przeprowadzką i urządzeniem mieszkania, świadczenia rodzinne, a także dożywotnią emeryturę i odprawę.

Nie mógł oczywiście podjąć takiej decyzji samodzielnie. Jak pisze WP.pl, zielone światło dali mu Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Teraz ma szansę zostać jednym z 28 członków Trybunału. Do jego obowiązków należałoby m.in. kontrolowanie dochodów i wydatków Unii Europejskiej. Najpierw jego kandydatura musi zostać jednak zaopiniowana przez Europarlament i musiałaby zgodzić się na jego kandydaturę Rada Unii Europejskiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze