18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska vs COVID-19

Szef GIS szokuje w Sejmie: jest lek na koronawirusa!

Emilia Waszczuk
02.03.2020  13:44
Szef GIS szokuje w Sejmie: jest lek na koronawirusa!
Szef GIS szokuje w Sejmie: jest lek na koronawirusa! Fot: Shutterstock

Szef GiS w poniedziałek wychwalał działania rządu i zapewniał, że służby sanitarne świetnie radzą sobie z zagrożeniem epidemią koronawirusa. W Sejmie oznajmił: jest lek na COVID-19!

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas wziął udział nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu w sprawie Koronawirusa. Przez prawie 3 godziny wysłuchiwał najpierw przekonywań polityków PiS, że Polska jest gotowa na epidemię, później dociekliwych pytań i oskarżeń opozycji o okłamywanie obywateli w tej sprawie, a a na koniec tłumaczeń Ministra Zdrowia.

W końcu jednak szef GIS sam wszedł na mównicę. Choć powszechnie wiadomo, że świat nie wynalazł jeszcze ani skutecznej szczepionki, ani leku na COVID-19, już na początku swego wystąpienia oznajmił: jest lek na koronawirusa!

Ja wiem, że jest lek, jest lek na koronawirusa. To jest mikstura skomplikowana do stworzenia - zaczął.

A później zaczęło się robić co najmniej zabawnie...

Tworzymy ją we własnych głowach. To jest, proszę państwa, odpowiedzialność, wiedza, dostęp do rzetelnych informacji i coś, co trzeba nazwać samoodpowiedzialnością - oznajmił.

Pinkas radzi, jak się chronić

Kilka dni temu szef GIS także zaskoczył Polaków, tym razem informując, jak zabezpieczyć usta i nosy w czasach, gdy maseczki na twarz nagle ze złotówki podrożały do 100-500 złotych za sztukę.

Jeśli to ma nas uspokoić, to nauczymy się sami robić maseczki. Można też przeciąć biustonosz na pół... - powiedział.

Przy okazji zapewnił Polaków: jeśli wybuchnie pandemia, nie każdy dostanie maseczkę. Dodał także, że na koronawirusa skuteczny jest alkohol. Nie należy go jednak lać do gardła, a odkażać nim ręce.

Tylko w Europie - według danych na południe w poniedziałek - koronawirusem COVID-19 zaraziło się już 2,1 tys osób, w 18 różnych państwach Unii Europejskiej. Zmarło 38 osób - podała komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Przeczytaj więcej
Komentarze