18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyleci z pracy?

Szok w TVP. Holecka staje po stronie Biedronia i LGBT

16.06.2020  11:21
Danuta Holecka popiera małżeństwa jednopłciowe? Biedroń w szoku
Danuta Holecka popiera małżeństwa jednopłciowe? Biedroń w szoku Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Tego jeszcze w TVP nie było, przynajmniej nie za rządów PiS. Główna twarz telewizji oznajmiła w programie na żywo, że chce równości dla LGBT+. Danuta Holeca zmienia bramknę?

Wybory prezydenckie nadchodzą, a grunt pod PiS się sypie. Winny jest między innymi Andrzej Duda oraz jego koledzy i ich skrajnie homofobiczne wypowiedzi. Po fali hejtu ze strony "prawicy" przyszedł kolejny szok, tym razem związany z TVP. Co więcej, jest to szok... pozytywny.

W "Gościu Wiadomości" pojawił się Robert Biedroń, kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy. Polityk rozmawiał z Danutą Holecką między innymi o związkach partnerskich i małżeństwach jednopłciowych. Widzowie TVP musieli zaniemówić.

Holecka chce równości?

W osłupienie wprawił nie Robert Biedroń - powszechnie wiadomo, że należy do społeczności LGBT+, nie ukrywa, że jest homoseksualistą, a jednym z jego postulatów jest równość małżeńska. W osłupienie wprawiła pani Danuta.

Znana z wielkiej miłości do PiS i negowania wszystkiego, co związane z opozycją, zadziwiła swą otwartością i postępowym myśleniem. Oznajmiła, że małżeństwo dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet niczym nie różni się od małżeństwa pary mieszanej. Wow!

Mi się wydaje, że proponowanie dzielenia społeczeństwa na społeczeństwo "takie" i "takie", na ludzi "takich" i "takich", rodziny "takie" i "takie" nie jest dobre

- zaczęła swój wywód, mocno gestykulując.

Przecież pańska rodzina jest taką samą rodziną, jak moja rodzina, z pewnymi różnicami formalnymi. Rodzina prezydenta Dudy jest taką samą rodziną. Przecież środowiska homoseksualne są takie same

- orzekła pani Holecka, a jej tłumaczenia oglądały oczy zadziwionych widzów TVP, w tym osób popierających Andrzeja Dudę i - czego jesteśmy niemal pewni - także osób odznaczających się homofobią.

Czy pani Danuta faktycznie pragnie dla ludzi równości, czy pogubiła się w swojej wypowiedzi? A może to kolejny krok w kampanii PiS i próba przekonania widzów, że Andrzej Duda nie jest homofobem, za to homoseksualiści stygmatyzują osoby heteroseksualne?

Czytaj także