18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie będą wściekli

Szokujące zmiany w obostrzeniach na wakacje. SĄ PRZECIEKI

10.06.2021  14:29
Nowy harmonogram luzowania obostrzeń. Są przecieki
Nowy harmonogram luzowania obostrzeń. Są przecieki Fot: Planeta.pl

W czwartek 10 czerwca o godzinie 15.30 planowana jest konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera, w czasie której politycy przedstawią harmonogram luzowania obostrzeń na wakacje. Zmiany mogą być dla części Polaków wybitnie dotkliwe.

Choć konferencja Adama Niedzielskiego i Mateusza Morawieckiego odbędzie się dosłownie za chwilę, już wcześniej mamy informacje o tym, co szykują nam politycy. Po dzisiejszych ogłoszeniach mogą zacząć się ostre protesty antyszczepionkowców.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę, rząd skupi się na jeszcze większym znoszeniu limitów. Ale to nie wszystko...

Zmiany w obostrzeniach na wakacje

Najpewniej od końca miesiąca do kin wrócić ma popcorn i inne przekąski - na powrót dozwolone będzie tam spożywanie posiłków i napojów. To samo dotyczyć ma także koncertów. Pojawiły się też doniesienia, że zmiany te - być może - zostaną wprowadzone wcześniej.

Pojawił się także pomysł przyspieszenia w odblokowaniu zgromadzeń spontanicznych. Rząd miałby je uwolnić dużo wcześniej, niż wedle pierwotnych założeń na koniec czerwca. Pewne jest za to, że jak na razie nie pozbędziemy się maseczek ochronnych - w tłumach i w przestrzeniach zamkniętych pozostaną z nami co najmniej do końca lata.

Wolność tylko dla zaszczepionych?

Luzowanie obostrzeń skupić się ma na rozszerzaniu limitów na koncertach, eventach, w kinach, teatrach, hotelach, komunikacji miejskiej czy sklepach. I tu zdania wśród polityków są ponoć mocno podzielone. Część z nich chce, by wolność przywracać tylko osobom zaszczepionym i ewentualnie ozdrowieńcom. Dostęp do rozrywek miałby z kolei być dopuszczony także dla osób, które na dzień przed planowaną aktywnością wykonają test na koronawirusa.

W rządzie trwa dyskusja czy od końca czerwca zwiększyć limity osób wprost (procentowo lub liczbowo) czy raczej rozszerzyć funkcjonowanie zasady, że osoby zaszczepione nie liczą się do limitów również na inne obszary działania takie jak hotele, koncerty

- mówi WP osoba związana z PiS.

Czytaj także
Przeczytaj więcej