18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Chcą ofiar"

Wojsko będzie strzelać do ludzi? SZTURM NA GRANICĘ

Emilia Waszczuk
08.11.2021  09:50
Szturm na granicę. Wojsko będzie strzelać do uchodźców?
Szturm na granicę. Wojsko będzie strzelać do uchodźców? Fot: Jakub Kamiński/East News

Pod granicą Białorusi z Polską gromadzi się wielki tłum migrantów. MZS zapowiada szturm, mówią o prowokacji i... użyciu broni palnej.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej się zaognia. W poniedziałek najprawdopodobniej dojdzie do wielkiego szturmu. Już teraz przy przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej zgromadził się wielki tłum kilkuset migrantów. Na razie nie wiadomo, czy to ich inicjatywa, czy działania władz Białorusi i wielka prowokacja.

W kilkusetosobowej grupie ludzi maszerujących z bagażami w stronę polskiej granicy, są dzieci. O trudnej sytuacji w poniedziałek rano informowali dziennikarze, potwierdził ją rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Polityk zamieścił na Twitterze nagranie, na którym widać maszerujących uchodźców.

Szturm na polską granicę

Czy w poniedziałek dojdzie do eskalacji konfliktu na granicy Polski i Białorusi? - Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski - poinformował Stanisław Żaryn.

Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski

- napisał polityk na Twitterze.

Wojsko użyje broni?

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w poruszeniu na granicy widzi kolejny atak Aleksandra Łukaszenki. Wiceszef resortu Piotr Wawrzyk stwierdził, że władze Białorusi dążą do eskalacji konfliktu i chcą rozlewu krwi. A do tego na pewno prędzej czy później dojdzie.

Po tamtej stronie jest chęć wywołania dużego incydentu, najlepiej ze strzałami, z ofiarami śmiertelnymi

- ocenił Wawrzyk.

Maciej Wąsik z MSZ poinformował z kolei, że polskie służby są gotowe na każda ewentualność i nie pozwolą migrantom przedostać się do Polski. - Nie przejdą - napisał na Twitterze.

Dzisiaj mamy, z tego co donoszą media, szykowaną dużą prowokację na granicy w Kuźnicy Białostockiej. Wygląda na to, że tam będzie próba siłowego przekroczenia granicy przez przejście graniczne. Widać reżim nie ustaje w swoich prowokacjach posuwając się do tych najgorszy jakie tylko mogą być - dodał polityk.

logo Tu się dzieje