18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korona-afera!

Szumowski do więzienia za maseczki? Będzie KOMISJA ŚLEDCZA!

06.07.2020  15:33
Afera z maseczkami nie wyjdzie Szumowskiemu na zdrowie?
Afera z maseczkami nie wyjdzie Szumowskiemu na zdrowie? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopoty. Kontrowersyjne zamówienie na maseczki i respiratory może go wiele kosztować, bo opozycja zapowiada kolejny atak. Borys Budka obiecałwniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z realizacją zamówień na sprzęt do walki z epidemią koronawirusa i COVID-19.

Gdzie są zamówione przez polski rząd maseczki respiratory? Gdzie podziały się miliony złotych i co z certyfikatami? Opozycja drąży temat i nie odpuszcza. W poniedziałek szef klubu KO Borys Budka zapowiedział, że zostanie powołana w tej sprawie komisja śledcza.

Szumowski odpowie za maseczki i respiratory?

Każdy nieomal dzień przynosi kolejne doniesienia o możliwych nadużyciach, a nawet popełnieniu przestępstw przez funkcjonariuszy publicznych – mówił Budka w Sejmie.

Budka ogłosił, że opozycja poprzez powołanie komisji zaczyna rozliczanie „państwa PiS”. Przypomniał sprawę „instruktora narciarstwa, który zrobił interes życia” oraz osobę umieszczoną na liście ONZ dot. nielegalnego handlu bronią, która realizuje zamówienia dla Skarbu Państwa. Jego zdaniem, w samym procesie uchwalania przepisów dotyczących zwalczania skutków COVID-19 znalazły się przepisy, które wprowadziły bezkarność dla tych, którzy mogli łamać prawo. Podejrzewa, że były to sytuacje z góry zaplanowane, by można je było bezkarnie tuszować.

Dowiadujemy się dzięki interwencjom poselskim oraz niezależnym dziennikarzom o kolejnych sytuacjach, w których Skarb Państwa i pieniądze podatników zostały narażone na olbrzymie straty, słyszymy o blisko 1,3 tys. respiratorach, które do dziś nie dotarły do Ministerstwa Zdrowia, słyszymy o tym, że respiratory miały kosztować 200 tys. zł jeden, podczas gdy Agencja Rezerw Materiałowych identycznych zakupów dokonywała trzykrotnie taniej – mówił w Sejmie Borys Budka.

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze