Ujawniła spisek

Szydło broni Dudy za ułaskawienie pedofila

03.07.2020  09:42
Andrzej Duda i sprawa pedofila - Beata Szydło wkracza do gry
Andrzej Duda i sprawa pedofila - Beata Szydło wkracza do gry Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Czy Andrzej Duda rzeczywiście ułaskawił pedofila? „Fakt” przesadził? Była premier Beata Szydło skomentowała aferę, która jak ostry cień mgły spowiła kampanię prezydenta. Dawno nie była tak zdenerwowana.

Andrzej Duda w cieniu skandalu. „Fakt” ujawnił, że prezydent ułaskawił potwornego pedofila, który „trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał jej rękę w krocze”.  Sztab Dudy tłumaczy, że mężczyzna odsiedziała zasądzony wyrok, a o ułaskawienie prosiła sama pokrzywdzona (obecnie już pełnoletnia osoba). Zdaniem prezydenta, ułaskawienie dotyczyło jedynie zakazu zbliżania się. Na nic zdały się tłumaczenia, kolejne nagłówki w mediach popłynęły jak ścieki z Czajki.

Beata Szydło broni Andrzeja Dudy

Do sprawy w Polskim Radiu 24 odniosła się Beata Szydło. Stwierdziła, że „granice zostały przekroczone” i zwróciła uwagę, że „Fakt” stosuje po raz kolejny metody jak w przypadku śmierci syna premiera Leszka Millera. („Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”). Internauci przypominają również o sprawie Piotra Woźniaka-Staraka i zdjęcia ukazujące wypadnięcie z motorówki.

Jestem zbulwersowana. Podła, ohydna manipulacja, która powinna być potępiona przez polityków i środowisko dziennikarskie - skomentowała aferę Szydło w wywiadzie z Polskim Radiem 24.

Szydło przypomina, że „właścicielem tego tytułu jest niemiecko-szwajcarski koncern i nie po raz pierwszy próbuje manipulować, wpływać na polską politykę”. Jej zdaniem Andrzej Duda został tak brutalnie zaatakowany, bo ma duże szanse na wygraną w wyborach i reprezentuje polskie interesy. Jednocześnie przypomniała, że Rafał Trzaskowski to „człowiek układu elit europejskich”, był zaangażowany w przygotowanie rezolucji przeciwko Polsce w 2016 roku i negocjował liczbę migrantów, których mieliśmy przyjąć.

Czytaj także