18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mięsny podatek

Koniec z kotletami i kiełbasą! Ceny mięsa i wędlin ostro w górę

Emilia Waszczuk
05.02.2020  14:18
Koniec z kotletami i kiełbasą! Ceny mięsa i wędlin ostro w górę
Koniec z kotletami i kiełbasą! Ceny mięsa i wędlin ostro w górę Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Kochasz kiełbaski, paszteciki, mielone i rosół? Nie wyobrażasz sobie niedzieli bez schabowego, a zupę gotujesz zawsze na kości? Zacznij się odzwyczajać, niedługo nie będzie cię stać na te delikatesy.

Ceny żywności już wkrótce mogą pójść ostro w górę. Po serii podwyżek zaserwowanych nam przez polski rząd (między innymi wprowadzenie podatku od cukru), przyszła kolej na Unię Europejską.

Wspólnota planuje wprowadzić nowy podatek, który odbije się na cenach jedzenia, głównie mięsa i wędlin. Już w środę debatować mają nad zmianą przepisów - podaje next.gazeta.pl.

20 zł drożej za kilogram

Jeśli plany Unii wejdą w życie, ceny kochanej przez Polaków wieprzowiny pójdą w górę nawet o 20 złotych! Wołowina zdrożałaby o 15 złotych, a drób o ok. 7. Za kilogram piersi z kurczaka musielibyśmy płacić nawet 25 złotych!

Unia chce zarobić w ten sposób nawet 32 miliardy rocznie. Ich zamiary są jednak ponoć szczytne. Wyższe ceny mięsa miałyby się przełożyć na wyższe dopłaty dla rolników. Ci z kolei mieliby zacząć hodować zwierzęta i uprawiać ziemię w sposób bardziej zrównoważony.

Wspólnota liczy też na to, że wygórowane ceny mięs zmniejszą ich spożycie. W Polsce jeden człowiek zjada średnio aż 80 kg mięsa rocznie!   

Przeczytaj więcej
Komentarze