18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocna akcja

Szymon Hołownia chce masowych szczepień. Jest przerażony

25.08.2020  15:55
Szymon Hołownia chce masowych szczepień. Jest przerażony
Szymon Hołownia chce masowych szczepień. Jest przerażony Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szymon Hołownia po wyborach prezydenckich, w których poszło mu rewelacyjnie, zaczął aktywnie działać w polskim życiu publicznym. Teraz wypowiada się ostro na temat szczepień. Biorąc pod uwagę to, w jakiej sytuacji znajduje się cały kraj, jego reakcja nie dziwi przesadnie.

Szymon Hołownia był wielkim przegranym wyborów prezydenckich. Zajął trzecie miejsce i postanowił nie zmarnować poparcia, które zdobył. Ruszył do działania i ma w planach wielką zmianę w Polsce.

Teraz z uwagi na pandemię koronawirusa i zbliżający się sezon grypowy, Szymon Hołownia zaznacza, że chciałby, aby Polacy masowo skorzystali ze szczepień przeciwko grypie. 

Jesteśmy na progu sezonu grypowego. Co to oznacza? To, że bardzo wielu ludzi będzie miało niepokojące objawy: kaszel, katar, wysoką gorączkę, z którymi pójdą do podstawowej opieki zdrowotnej. Jak dojdą do tego ci, którzy przyjdą, mając koronawirusa z bardzo podobnymi objawami, to system się zawali, a przynajmniej bardzo poważnie zatka i nie udzieli pomocy w taki sposób, w jaki powinien to zrobić

- mówił podczas konferencji Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia domaga się szczepień

Jego zdaniem szczepienie przeciwko grypie powinno rozwiązać ten problem. Aktualnie Hołownia apeluje do rządzących by ułatwili ludziom korzystanie z niezbędnej profilaktyki zdrowotnej.

Apelujemy do rządu o zakup kilkunastu milionów szczepionek, co najmniej kilkunastu milionów szczepionek, o doprowadzenie do tego, żeby te szczepionki na sezonową grypę były dostępne bezpłatnie dla każdego, żeby podjąć akcję masowego wyszczepiania przeciwko grypie sezonowej zwłaszcza grup ryzyka

- zaznaczył.

Działacz odwołał się również do tego, że w innych krajach, takich jak choćby Wielka Brytania, szczepione przeciwko grypie są wysokie procenty całego społeczeństwa. Szymon Hołownia zapowiedział dodatkowo, że każdego 23. dnia miesiąca będzie organizował konferencje związane z zarządzaniem sytuacją kryzysową w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Myślicie, że antyszczepionkowcy będą zadowoleni z takich apeli? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej