18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powodzi się

Ogromny majątek Szymona Hołowni. Ma PRYWATNĄ KAPLICĘ

Malwina Kossela
03.09.2021  12:50
Szymon Hołownia i jego majątek
Szymon Hołownia i jego majątek Fot: Pawel Wodzynski/East News

Szymon Hołownia może się pochwalić naprawdę pokaźnym majątkiem. Lider Polski 2050 nie powinien narzekać ani na dom, ani na miejsca, w których ma możliwość odnowić się duchowo. Dawny dziennikarz TVN finansowo radzi sobie rewelacyjnie. 

Szymon Hołownia szturmem wszedł do polskiej świadomości politycznej. Kiedy dawny dziennikarz TVN wystartował w wyborach prezydenckich i zajął w nich trzecie miejsce, wszyscy zrozumieli, że coś się zmieni. Ostatecznie powstało ugrupowanie Polska 2050, które ma bardzo dobre wyniki w sondażach.

Sam Szymon Hołownia aktualnie działa jedynie politycznie. Kariera telewizyjna to dla niego odległe wspomnienie. Jednakże to właśnie w czasach swojej działalności na antenie TVN polityk wzbogacił się najmocniej. Jego majątek robi wrażenie. 

Szymon Hołownia wykosił kokosy

Jako polityk Szymon Hołownia nie ma jeszcze obowiązku składania oświadczeń majątkowych, ale dziennikarzom Wirtualnej Polski udało się dowiedzieć kilku faktów na temat jego stanu posiadania. Będziecie zaskoczeni.

Szymon Hołownia kupił dom za dwa miliony złotych o wielkości ponad 200 m2 w podwarszawskim Otwocku. Polityk posiada również apartamentowiec na warszawskim Powiślu, który kupił za 940 tysięcy złotych. Mieszkanie ma 64,5 m2. 

To jeszcze nie wszystko! Były kandydat na prezydenta Polski może się również pochwalić posiadłością na Podlasiu. Znajduje się tam dom o wielkości 120 m2 oraz działka o wielkości ok. 1,5 hektara. Według rzeczoznawców, którzy podliczyli majątek Szymona Hołowni na prośbę WP, łączna wartość domu w Otwocku, mieszkania w Warszawie oraz posiadłości z domem na Podlasiu to ok. 3,84 mln złotych. Warto jednak dodać, że część z tych nieruchomości jest na kredyt.

Jakby tego było mało, słynący z dużej religijności Szymon Hołownia ma na swoje potrzeby również... prywatną kaplicę. To w tym miejscu może zadbać o duchową odnowę po walce o władzę w Polsce. Kibicujecie jego dalszej karierze?

Zobacz także