Ma talent do polityki?

Hołownia zakłada partię. Nowa nazwa!

Wojciech Kozicki
03.11.2020  15:13
Hołownia chce do Sejmu - czy zdąży przed 2050 rokiem?
Hołownia chce do Sejmu - czy zdąży przed 2050 rokiem? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Szymon Hołownia oficjalnie wkracza do polityki. Był ruch społeczny, ale teraz czas na danie główne. Były prowadzący „Mam Talent” w TVN złożył wniosek w Sądzie Okręgowym w Warszawie o rejestrację partii. Jej nowa nazwa to Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jeśli dzisiaj Szymon Hołownia płacze, to pewnie ze szczęścia i wzruszenia. Wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko oficjalnie potwierdził, że złożono wniosek w Sądzie Okręgowym w Warszawie o rejestrację partii o nazwie Polska 2050 Szymona Hołowni. Potwierdzono również, że to właśnie Kobosko będzie szefem partii, a Hołownia znajdzie się jedynie w gronie jej założycieli.

Partia Hołowni i nowa nazwa - będzie w Sejmie?

Jak na polityka, to Hołownia zaczyna dość nietypowo, bo od… spełnienia obietnicy. Przypominamy, że we wrześniu zapowiedział, że Kobosko jako jego pełnomocnik wyborczy będzie szefem partii.

Jak podaje RMF FM, Hołownia i Kobosko już jakiś czasu temu zapowiadali, że ruch Polska 2050 musi zostać partią polityczną, bo celem są głównie wybory parlamentarne. Panowie na dobrej drodze, żeby dostać się do Sejmu jeszcze przed wyborami, bo do ekipy dołączyła posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek. Toczą się podobno rozmowy z wieloma politykami i prawdopodobnie wkrótce w Sejmie powstanie koło lub klub Polski 2050.

Czy Szymon Hołownia myśli już o przejęciu władzy w Polsce? Poparcie PiS spada, a zapłakany kandydat na prezydenta w niektórych sondażach może liczyć już na prawie 15% poparcia.

Czytaj także