18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ups!

Hołownia pójdzie z torbami? Usłyszał poważne zarzuty

06.07.2021  13:33
Szymon Hołownia ma spore kłopoty
Szymon Hołownia ma spore kłopoty Fot: Pawel Wodzynski/East News

Mogłoby się wydawać, że Szymona Hołownię nie spotka już nic gorszego niż powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Jednak prawdziwym ciosem w samo serce okazała się poniedziałkowa decyzja Państwowej Komisji Wyborczej. Jak się okazuje, PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe lidera Polski 2050 z ubiegłorocznych wyborów prezydenckich. Chodzi o ogromne pieniądze...

Szymon Hołownia od dłuższego czasu wskazywany jest na głównego kandydata do przejęcia władzy po PiS. Polska 2050 zdołała podbić serca milionów Polaków, co sprawiło, że obecnie stanowi największe zagrożenie dla Jarosława Kaczyńskiego. Jednak po miesiącach sukcesów i politycznych triumfów, pojawiło się kilka poważnych problemów.

Na początku sielskie nastroje w partii Hołowni popsuł Donald Tusk, który pojawił się znikąd i od razu zapowiedział, że Platforma Obywatelska ponownie stanie się największą siłą opozycji. Kilka dni później ciosem w samo serce lidera Polski 2050 okazała się decyzja Państwowej Komisji Wyborczej.

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Szymona Hołowni

W poniedziałek PKW zakończyła kontrolowanie sprawozdań finansowych z ubiegłorocznych wyborów prezydenckich. Były gwiazdor TVN zajął na tej liście trzecie, jak się okazuje, pechowe miejsce. Po wnikliwej analizie komisja uznała, że zestawienie przygotowane przez Szymona Hołownię zawiera poważne uchybienia.

Według PKW lider Polski 2050 przyjął ponad 201 tysięcy złotych z naruszeniem przepisów Kodeksu wyborczego. Niecałe 170 tysięcy z tej kwoty zostało wpłacone na komitet Hołowni przez nieuprawnione podmioty, natomiast reszta wpłat została przyjęta w niedozwolonym terminie.

Zgodnie z prawem pełnomocnik finansowy komitetu ma prawo zaskarżyć decyzję do Sądu Najwyższego. Jeśli skarga zostanie uznana za bezzasadną, pieniądze, które zostały przyjęte niezgodnie z prawem, trafią do Skarbu Państwa.