18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocny sondaż

Szymon Hołownia przewróci Sejm do góry nogami?!

18.07.2020  15:55
Szymon Hołownia przewróci Sejm do góry nogami?!
Szymon Hołownia przewróci Sejm do góry nogami?! Fot: ACEK DOMINSKI/REPORTER

Szymon Hołownia jest jednym z największych przegranych minionych wyborów prezydenckich. Teraz ma szansę wiele zdziałać w polskiej polityce.

Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich 2020 zajął trzecie miejsce. Bardzo dobry wynik kandydata bez partyjnego zaplecza - to zdecydowanie fenomen. Były dziennikarz TVN nie zamierza tego zmarnować.

Szymon Hołownia gwarantuje, że dalej będzie działał w polskiej polityce. Okazuje się, że ma naprawdę ogromne szanse na zmianę układu sił w Sejmie. Ostatni sondaż daje nam wiele do myślenia.

Szymon Hołownia namiesza w polityce

Gdyby Szymon Hołownia chciał dostać się do Sejmu ze swoim ruchem obywatelskim - zrobiłby to bez problemu. Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „SE”, mówi jasno, że to jego pięć minut.

Nowe ugrupowanie, którego powstanie jest jeszcze w sferze planów - weszłoby do Sejmu z dwucyfrowym wynikiem. Ruch Hołowni roboczo nazywany jest Polską 2050. W wyborach parlamentarnych ustąpiłby tylko prowadzącemu zdecydowanie PiS-owi i drugiej na podium Koalicji Obywatelskiej. 

Poza nimi w Sejmie znalazłoby się też miejsce dla Lewicy i Konfederacji. Po krytycznej przegranej Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach 2020, PSL po raz pierwszy od wielu lat - nie wszedłby do Sejmu.

Wynik formacji Szymona Hołowni. Odtwarza ona jego poparcie z wyborów prezydenckich, agregując tym samym stały elektorat poszukujący zmiany, świeżości i nadziei w polityce

– komentuje dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

Myślicie, że faktycznie polityka w tym kraju znacząco się zmieni?

Przeczytaj więcej
Komentarze