18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To zmieni wszystko

Szymon Hołownia wyraził się jasno w sprawie Dudy

29.06.2020  08:03
Szymon Hołownia wyraził się jasno w sprawie Dudy
Szymon Hołownia wyraził się jasno w sprawie Dudy Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Szymon Hołownia jako kandydat bezpartyjny i niezwiązany wcześniej z polityką - osiągnął na wyborach duży sukces. Od jego wyborców wiele zależy w II turze. 

Szymon Hołownia jako kandydat obywatelski i niezwiązany wcześniej z polityką - zrobił na wyborach prawdziwą furorę. Jego "żółta rewolucja" osiągnęła wysoki wynik, oscylujący w granicach 14 proc. poparcia. Tym samym zajął trzecie miejsce w wyborach prezydenckich.

Przed Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą aktualnie II tura wyborów prezydenckich. Chociaż obecnie urzędujący prezydent ma naprawdę duże poparcie, to teraz zdecydują w dużej mierze głosy wyborców kandydatów, którzy odpadli już z rywalizacji.

Szymon Hołownia o Andrzeju Dudzie

Wśród tych wyborców najliczniejsza jest grupa głosująca na Szymona Hołownię. Jeszcze podczas wieczoru wyborczego Szymon Hołownia zaznaczał, że nie poprze żadnego kandydata od razu, a jego wyborcy sami zdecydują, co jest lepsze dla Polski. 

Postanowił jednak zająć jasne, osobiste stanowisko wobec obecnie urzędującego prezydenta. W rozmowie na antenie TVN24 Szymon Hołownia jasno stwierdził, że ona sam w II turze wyborów prezydenckich nie poprze Andrzeja Dudy.

Jednocześnie pytany o to, czy poprze Rafała Trzaskowskiego, zgłosił, że konieczna mu do tego rozmowa z kandydatem opozycji. Szymon Hołownia planuje się więc spotkać z prezydentem Warszawy. 

W którą stronę "żółta rewolucja" ruszy teraz sama? Przekonamy się 12 lipca 2020 roku.