18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobry ruch?

Szymon Hołownia zakłada partię. Znamy nazwę!

30.06.2020  16:48
Hołownia i Polska 2050 - dobry ruch?
Hołownia i Polska 2050 - dobry ruch? Fot: Facebook/Twoje Gliwice

Szymon Hołownia zapowiedział, że jego wynik w wyborach i zdobyte poparcie nie zostaną zmarnowane. Niedawno deklarował, że o partii politycznej nie ma na razie mowy, ale zamiast tego powstanie stowarzyszenie Polska 2050.

Tak jak można się było spodziewać, kampania prezydencka to nie koniec politycznej przygody Szymona Hołowni. Oficjalnie ogłosił, że powstanie stowarzyszenie Polska 2050. Będą w nim osoby, które wspierały go podczas kampanii, ale zaprosił do współpracy także osoby wspierającego go przed I turą. Zapowiedział, że będą razem działać „w rytmie pokolenia” i to stąd wzięła się nazwa ugrupowania.

Tysiące ludzi będą zaangażowane w "Polskę 2050". Dotychczasowe biura wyborcze zostaną przekształcone w 18 biur ruchu. Chcemy przygotowywać na bieżąco nowe programy dla Polski – ogłosił Szymon Hołownia. 

Partia Hołowni

Na konferencji prasowej podkreślał, że obywatele złożyli Polskę w jego ręce i umówił się z nimi „na dalszą służbę”. Ruch społeczny „powstał z wielkiego poruszenia". Zapewnił, że część ruchu zapewne stanie się partią polityczną i na pewno wystartuje w wyborach, ale jego część ekspercka pozostanie poza polityką. W jednym z wcześniejszych wywiadów również zapowiedział, że powołany ruch finalnie może przerodzić się w partię polityczną.

Polska 2050 – ta nazwa mówi wszystko, co chcemy robić. To czas pokolenia uwzględniany we wszystkich badaniach. Chcemy połowę wieku osiągnąć jak ludzie mądrzejsi, głębsi w Polsce, która jest zielona, solidarna i demokratyczna – tłumaczy Hołownia.

Jednocześnie w pokrętny sposób przekazał swoje poparcie kandydatowi w II turze. Chociaż nie poparł oficjalnie Trzaskowskiego, to zapewnił, że osobiście nie poprze Andrzeja Dudy. Chociaż ma propozycje dla Trzaskowskiego mające ułatwić podejmowanie decyzji prezydenckich, twierdzi, że staje przeciw duopolowi PiS-PO.

Szymon Hołownia i Polska 2050 - konferencja prasowa [WIDEO]

Czytaj także