Czarny koń

Szymon Hołownia zdeklasował Szumowskiego. Wielkie zmiany w polityce

09.09.2020  08:53
Szymon Hołownia w wysoko rankingu zaufania
Szymon Hołownia w wysoko rankingu zaufania Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Szymon Hołownia w rankingu zaufania do polityków - zdeklasował niedawnego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Czyżby czekały nas wielkie zmiany w rządowych szeregach?

Szymon Hołownia odniósł już raz wielki i niespodziewany sukces. W minionych wyborach prezydenckich bezpartyjny kandydat zajął trzecie miejsce. Teraz ponownie może cieszyć się ze swojego rezultatu.

Nowy sondaż i nowy ranking polityków cieszących się największym zaufaniem społeczeństwa budzi duże zainteresowanie. Nic dziwnego! W końcu pokazuje to doskonale zmiany nastroju wśród Polaków. Na pierwszym miejscu wciąż jest obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, którego wynik można uznać za rekordowy. 

Szymon Hołownia wysoko w rankingu zaufania

Tuż za nim plasuje się premier Mateusz Morawiecki, kolejne miejsce przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu, który był największym kontrkandydatem Andrzeja Dudy w tegorocznych wyborach prezydenckich (przegrał z resztą dosłownie o włos). Na szczególną uwagę zasługuje zdecydowanie wysoki wynik innych opozycjonistów obecnej władzy - Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka.

Ten drugi również osiągnął zaskakująco dobry wynik w wyborach prezydenckich i jak widać, jego dobra passa nie mija. Wciąż jednak pozostaje w tyle za Szymonem Hołownią. Autor "żółtej rewolucji" zdobył w rankingu zaufania czwarte miejsce z wynikiem 43 proc. głosów respondentów. Tym samym wyprzedził Łukasza Szumowskiego, który niedawno podał się do dymisji ze stanowiska ministra zdrowia. Były szef resortu uzyskał wynik 38,3 proc. głosów.

Nie ma się z czego cieszyć Jarosław Kaczyński. Szef Prawa i Sprawiedliwości znalazł się co prawda w pierwszej dziesiątce, ale wciąż pozostaje daleko w tyle za innymi politykami. Uzyskał bowiem "jedynie" 36,7 proc. głosów.

Myślicie, że takie wyniki wskazują na to, że już niedługo może się dokonać przewrót w polityce na korzyść opozycji? Po tylu latach niepodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości byłoby to z pewnością interesujące doświadczenie.

Czytaj także