18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale poleciał

TO JUŻ UPADEK KACZYŃSKIEGO! Sondaże miażdżą prezesa

19.01.2022  22:00
PiS leci w sondażach
PiS leci w sondażach Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Po ostatnich sondażach wyborczych prezesowi PiS można by było zaśpiewać "To już jest koniec". Wszystko wskazuje na to, że choćby rząd stanął na uszach, na chwilę obecną nie utrzyma władzy. Tym razem w wyborczych triumfach nie pomoże ani Pegasus, ani straszenie opozycją. Polacy mają dość afer, inflacji i Zjednoczonej Prawicy.

W ostatnich dniach w Polsce można było usłyszeć grzmoty, które niektórzy interpretowali jako burzę. Jednak w styczniu tego typu gwałtowne zjawiska pogodowe zwykle nie występują, więc przyczyna hałasów mogła być inna. Po prześledzeniu ostatnich sondażów wyborczych okazuje się, że źródłem nasilonego hałasu mogło być spadające poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Huknęło aż miło!

Sondażowy kryzys PiS

Według najnowszego sondażu Kantar do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań. Pewne jest natomiast, że przy nowym ułożeniu sił politycznych, prezes Jarosław Kaczyński mógłby rządzić, ale tylko w swojej willi na Żoliborzu, gdyż szanse na utrzymanie władzy miałby znikome.

Poparcie PiS wynosi już 29 proc., co świadczy o tym, że na ostatnie afery i inflację negatywnie zareagował nawet żelazny elektorat partii rządzącej. Za plecami prezesa bez zaskoczeń, nadal czai się tam Donald Tusk. Koalicja Obywatelska cieszy się już 26-procentowym poparciem.

Wyborcze podium zamyka Polska 2050, na którą chciało głosować 15 proc. badanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (9 proc.), a także Lewica (5 proc.), która w ostatnim czasie przeżywa kolejny już kryzys.

O miejscu w ławach sejmowych mogą zapomnieć ugrupowania takie jak Koalicja Polska (4 proc.), Kukiz'15 (1 proc.) oraz Porozumienie (1 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 17 i 18 stycznia na próbie 1000 dorosłych Polaków.