18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wszystko się może zdarzyć, gdy,..

TRZĘSIENIE ZIEMI W POLITYCE! W końcu rozgromią PiS?

Emilia Waszczuk
25.05.2021  09:21
Polacy chcą zmian. Opozycja zaliczy trzęsienie ziemi, a później rozgromi PiS?
Polacy chcą zmian. Opozycja zaliczy trzęsienie ziemi, a później rozgromi PiS? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Polską politykę czeka wielki przewrót? Nie wiadomo, wiadomo, że chcą tego Polacy. W najnowszym sondażu wyjaśnili opozycji, co trzeba zrobić, by pokonać PiS.

Ciężkie czarne chmury zbierają się od miesięcy nad Koalicją Obywatelską. Ugrupowanie zrzeszające między innymi Platformę Obywatelską i Nowoczesną, przechodzi potężny kryzys – nie są w stanie skutecznie działać, Polacy przestają im ufać, odchodzą i członkowie, i wyborcy. Jeśli tak dalej pójdzie, KO zniknie z powierzchni ziemi i pamięci Polaków.

Jeszcze niedawno PO i z nimi KO były największą i najsilniejszą grupą polityczną w polskiej opozycji. Teraz ich notowania lecą na łeb na szyję, a oni sami nie wiedzą, co z tym zrobić. Wiedzą za to wyborcy, którzy wskazują im prostą drogę. Czy szefowie Platformy się odważą i nie obrażą?

Trzęsienie ziemi w PO. Polacy wiedzą, co zrobić

Jest jeden człowiek w polskiej polityce, którego realnie obawiają się politycy PiS i który omal raz już nie odebrał im władzy. Nie mówimy tym razem o Donaldzie Tusku – ten oficjalnie jest na emeryturze - zdaje się jednak, że znalazł godnego i silnego następcę. To Rafał Trzaskowski.

"Super Express" zlecił pracowni Pollster wykonanie badania, które miałoby wskazać, kto powinien zostać szefem platformy Obywatelskiej, by ta na nowo świeciła tryumfy. Prezydent Warszawy dostał w sondażu poparcie aż 42 procent głosujących!

Co znamienne, obecny szef PO Borys Budka "cieszy się" poparciem zaledwie 4 procent badanych! Dużo więcej głosów zdobył za to Donald Tusk, który kilkukrotnie powtarzał już, że do polityki, przynajmniej by trzymać stery, nie zamierza w Polsce wracać.

Borys Budka spadnie ze stołka?

To, że Donald Tusk zdobył w sondażu 21 proc. poparcia, to oczywiste – wielu Polaków ciągle uważa go za najlepszego premiera w historii Polski, a nawet najlepszego polskiego polityka. Biedny Borys Budka tego akurat mógł się spodziewać, gorzej z innymi wskazaniami wyborców.

Okazuje się bowiem, że polityk jest na szarym końcu listy potencjalnych nowych szefów PO. Więcej głosów dostał nawet Grzegorz Schetyna (5 proc.), dużo więcej niedoszła prezydenta, która z hukiem wypadła z obiegu w 2020 roku – Małgorzata Kidawa-Błońska (9 proc.). Czy to czas na odważne decyzje, schowanie ambicji do kieszeni i przekazanie pałeczki?

logo Tu się dzieje