18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lex TVN

TVN przerywa milczenie. Jest oświadczenie po głosowaniu Sejmu

12.08.2021  09:01
Lex TVN: TVN wydaje oświadczenie
Lex TVN: TVN wydaje oświadczenie Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

TVN jest telewizją, która najmocniej oberwie po najnowszej nowelizacji ustawy medialnej. Nic dziwnego, że po gorącym, wieczornym głosowaniu polityków, medium wydało oficjalne oświadczenie.

Wczoraj wieczorem PiS dopiął swego i po dużym zamieszaniu w Sejmie — przegłosował nowelizację ustawy medialnej, zwaną potocznie lex TVN. Zdaniem wielu Polaków i samej telewizji jest to mocne uderzenie w wolne media w kraju.

Chociaż jeszcze przed obradami wiele osób protestowało, a już po nich pod Sejmem wybuchły nawet zamieszki, to nic to nie zmienia. Lex TVN zostało przegłosowane i telewizji pozostaje teraz czekać na trudne dla niej zmiany. Z tej przyczyny zarząd TVN przerwał milczenie i wydał specjalne oświadczenie w wyżej opisanej sprawie. 

Lex TVN: Oficjalne oświadczenie telewizji TVN

"Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery" - brzmią pierwsze słowa oświadczenia.

Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach

- napisano w oświadczeniu. W tym samym piśmie pojawił się jeszcze apel do Senatu i prezydenta.

Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy, czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów

- TVN zwraca się do innych organów niż Sejm.

Faktycznie, zagranicznym inwestorom z pewnością trudno byłoby wytłumaczyć to, co aktualnie dzieje się w Polsce.