18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec?

TVP Info zostanie zlikwidowane? Prezydent zbiera podpisy

23.02.2021  20:05
TVP Info zostanie zlikwidowane?
TVP Info zostanie zlikwidowane? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Politycy rozpoczęli walkę z rządową tubą propagandową. Posłom Koalicji Obywatelskiej udało się zebrać 7 tysięcy podpisów wymaganych do utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej. Lider KO podkreśla, że zlikwidowanie TVP Info jest sprawą priorytetową.

TVP Info może niebawem przejść do historii. Z postulatem zlikwidowania rządowej stacji wystąpił szef KO Borys Budka wraz z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Według polityków opozycji TVP Info jest fabryką hejtu i nienawiści.

Chcemy złożyć jasną deklarację w imieniu Koalicji Obywatelskiej: również obecna opozycja, gdy dojdzie do władzy, nie będzie mogła korzystać z tego, co robi w tej chwili władza. Telewizja publiczna będzie kontrolowana przez obywateli - oświadczył Borys Budka.

Zdaniem prezydenta Warszawy, rozgłośnia Kurskiego przekazuje w większości zmanipulowane informacje, wymierzone w przeciwników politycznych.

TVP Info może zostać zlikwidowane

Pierwszy krok w sprawie likwidacji TVP Info został już zrealizowany. Do zawiązania komitetu inicjatywy ustawodawczej potrzebowano 1 tys. podpisów, udało się zebrać aż 7 tysięcy.

Teraz polityków czeka o wiele większe wyzwanie. Jak poinformował Rafał Trzaskowski, jego ugrupowanie rozpoczęło zbiórkę 100 tysięcy podpisów, które będą niezbędne do złożenia projektu obywatelskiego. Dokumentu autorstwa obywateli nie można wysłać do zamrażarki sejmowej.

Czytaj także