18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec?

TVP Info zostanie zlikwidowane? Prezydent zbiera podpisy

23.02.2021  20:05
TVP Info zostanie zlikwidowane?
TVP Info zostanie zlikwidowane? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Politycy rozpoczęli walkę z rządową tubą propagandową. Posłom Koalicji Obywatelskiej udało się zebrać 7 tysięcy podpisów wymaganych do utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej. Lider KO podkreśla, że zlikwidowanie TVP Info jest sprawą priorytetową.

TVP Info może niebawem przejść do historii. Z postulatem zlikwidowania rządowej stacji wystąpił szef KO Borys Budka wraz z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Według polityków opozycji TVP Info jest fabryką hejtu i nienawiści.

Chcemy złożyć jasną deklarację w imieniu Koalicji Obywatelskiej: również obecna opozycja, gdy dojdzie do władzy, nie będzie mogła korzystać z tego, co robi w tej chwili władza. Telewizja publiczna będzie kontrolowana przez obywateli - oświadczył Borys Budka.

Zdaniem prezydenta Warszawy, rozgłośnia Kurskiego przekazuje w większości zmanipulowane informacje, wymierzone w przeciwników politycznych.

TVP Info może zostać zlikwidowane

Pierwszy krok w sprawie likwidacji TVP Info został już zrealizowany. Do zawiązania komitetu inicjatywy ustawodawczej potrzebowano 1 tys. podpisów, udało się zebrać aż 7 tysięcy.

Teraz polityków czeka o wiele większe wyzwanie. Jak poinformował Rafał Trzaskowski, jego ugrupowanie rozpoczęło zbiórkę 100 tysięcy podpisów, które będą niezbędne do złożenia projektu obywatelskiego. Dokumentu autorstwa obywateli nie można wysłać do zamrażarki sejmowej.