18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

TVP ZŁAMAŁA CISZĘ WYBORCZĄ?! Policja interweniuje

12.07.2020  19:22
TVP złamała ciszę wyborczą?
TVP złamała ciszę wyborczą? Fot: Grand Warszawski/Shutterstock

Telewizja Polska złamała prawo w dniu wyborów prezydenckich? Przekazali poparcie dla jednego z kandydatów!

Druga tura wyborów prezydenckich, a w Polsce, do godziny 21 zakaz agitowania i mówienia o preferencjach wyborczych. Tymczasem w TVP...

W TVP pojawiło się nazwisko i materiały wyborcze jednego z kandydatów w kontekście zdecydowanie agitacyjnym. Ekipa telewizji publicznej pojechała do Katowic, a mieszkańcy wezwali policję.

Cisza wyborcza złamana?

Jednym z elementów zakazanych w czasie ciszy wyborczej jest rozpowszechnianie i okazywanie materiałów wyborczych. Tym są między innymi wlepki. A naklejka z napisem "Duda2020" świeciła w oczy mieszkańców Katowic wprost z kamery TVP.

Nalepkę na kamerze zauważył wyborca głosujący w komisji przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Od razu zadzwonił po policję, a ta spisała operatora.

W tej sprawie prowadzimy czynności, które wyjaśnią, czy doszło do złamania przepisów Kodeksu wyborczego. Chodzi o prowadzenie agitacji w niedozwolonym miejscu

– podaje podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara nawet do miliona złotych grzywny.

Przeczytaj więcej
Komentarze