18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kurski ważniejszy od chorych na raka

Przegłosowane. PiS da miliardy na TVP zamiast na onkologię

13.02.2020  21:17
TVP dostanie pieniądze, onkologia będzie walczyć o życie
TVP dostanie pieniądze, onkologia będzie walczyć o życie Fot: DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER/East News

Jacek Kurski uważa, że TVP odnosi same sukcesy i ma się rewelacyjnie, chociaż prawdopodobnie odleciał i traci zasięg z rzeczywistością. Tymczasem PiS przeznaczy na telewizję publiczną dodatkowe 2 miliardy złotych. Tomasz Grodzki uważa, że te środki powinny być przeznaczone na walkę z rakiem.

Polska służba zdrowia jest chora i wydaje się to już faza terminalna. Kolejki do lekarzy ciągną się latami, na SOR-ach umierają ludzie, a niedługo zabraknie dentystów. Tymczasem PiS da TVP 2 miliardy złotych. Wyborcza.pl podaje, że politycy PiS naliczyli rekompensaty za tych, którzy telewizorów nie zgłosili, ale mogą je posiadać i mieć prawo do ulgi.

Opozycja apeluje, by te środki przeznaczyć na dofinansowanie służby zdrowia i leczenie osób dotkniętych najcięższymi chorobami. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że pieniądze powinna dostać onkologia i nie można ich wydawać na propagandę i hejt.

Mamy w Polsce zadłużone szpitale i pacjentów potrzebujących pomocy. Każdy z nas wie, jak wygląda ochrona zdrowia w naszym kraju. Wiemy, że kolejki do wielu specjalistów wydłużyły się. Pacjenci czekają na operacje czasami wiele lat. Na SOR-ach pacjenci umierają, bo nie ma lekarzy, którzy mogliby się nimi zająć. W Polsce na raka choruje milion osób. Z tego 100 tysięcy umiera rocznie – twierdzi Małgorzata Kidawa-Błońska. (Wprost.pl)
Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii! – napisał Tomasz Grodzki na Twitterze.
To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Tymczasem TVP i Jacek Kurski wydają się drwić z Polaków. Prezes telewizjichwali własną pracę, za którą zarabia „najniższe możliwa wynagrodzenie” o jakie sam prosił. Miesięcznie na jego konto wpływa JEDYNIE 7-krotność średniej krajowej. Do tego TVP buduje „świątynię mediów” za gigantyczne pieniądze. Tymczasem, posłowie PiS zapewniają, że za ich rządów wzrost wydatków na opiekę zdrowotną o 50%. A może po prostu powinni zacząć się leczyć?

logo Tu się dzieje