18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie odpuszczają

TVP w formie. Atakuje Trzaskowskiego nawet w czasie debaty

17.06.2020  21:57
Debata prezydencka - ataki w Trzaskowskiego
Debata prezydencka - ataki w Trzaskowskiego Fot: TVP/Printscreen

Dziwaczna formuła debaty prezydenckiej. Kandydaci zebrani w TVP upominają prowadzącego: nastawiliście się na atak w Rafała Trzaskowskiego

W środę Rafał Trzaskowski złożył pozew przeciw TVP po serii oszczerstw i kłamstw na jego temat w każdym kolejnym wydaniu "Wiadomości". Wieczorem pojawił się w TVP w ramach debaty prezydenckiej, w której pierwszy raz w kampanii wyborczej miał szansę mówić sam o sobie. Jednak i to nie było łatwe.

Dlaczego? Bo TVP solidnie przygotowała się do... kolejnych ataków. Już w pierwszym pytaniu Michał Adamczyk (dziennikarz prowadzący debatę) zaatakował rząd PO-PSL. Później przeszli w bezpośrednie przytyki do Trzaskowskiego.

Trzaskowski pod ostrzałem

Rafał Trzaskowski mógł poczuć się atakowany już od samego początku. W jednym z pierwszych pytań spytano go... czy dzieci powinny przygotowywać się do pierwszej komunii świętej w szkołach. Niewiele wcześniej Telewizja Polska zajmowała się jego synem, którego polityk do komunii nie posłał.

Kolejne pytanie również było wymierzone wprost w Rafała Trzaskowskiego, który swego czasu oznajmił, że chciałby, by w Polsce w przyszłości wprowadzono małżeństwa jednopłciowe, a on chętnie udzieliłby takiej parze ślubu. O co dokładnie spytał dziennikarz Telewizji Polskiej? Zaczął od dawnej wypowiedzi Trzaskowskiego, skończył, pytając o małżeństwa jednopłciowe i wprowadzenie ich w Polsce...

Kandydaci kontratakują

Fakt, że TVP uwzięła się na Rafale Trzaskowskim, a debata została ułożona pod Andrzeja Dudę, zauważyli obecni w studio kandydaci na prezydentów. Główny zainteresowany pokusił się o stwierdzenie, że Telewizja Polska stała się kanałem jednego polityka. Krzysztof Bosak wprost w jednej z odpowiedzi oznajmił, że debata została ukierunkowana na ataki w Trzaskowskiego. Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził z kolei, że ktoś, kto układał pytania, "musiał mieć niezły odlot".

Przeczytaj więcej
Komentarze