18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pomnik za życia

TVP zrobi film o Kaczyńskim?! "Człowiek zbuntowany"

04.06.2021  10:43
TVP zrobi film o Jarosławie Kaczyńskim
TVP zrobi film o Jarosławie Kaczyńskim Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

TVP jest telewizją, która zdecydowanie wspiera partię rządzącą. Nic dziwnego, że pojawił się w niej niespodziewany projekt o Jarosławie Kaczyńskim. Już niedługo naszym oczom może ukazać się wyjątkowy film, noszący tytuł: "Człowiek zbuntowany".

TVP sympatyzuje z PiS-em, odkąd stery medium przejął Jacek Kurski. Nic w tym dziwnego - w końcu Telewizja Polska jest nadawcą publicznym finansowanym miliardami złotych z kieszeni podatników. W przeciwieństwie do innych miejsc pracy dziennikarzy w kraju - wszystko jej też wolno, nawet w okresie pandemii koronawirusa.

TVP nakręci film o Jarosławie Kaczyńskim?!

Skoro TVP maluje wciąż laurkę PiS-owi to nic dziwnego, że w końcu musiała wziąć się za lidera partii - Jarosława Kaczyńskiego. Twórcy związani z Telewizją Polską przymierzają się do nakręcenia wyjątkowego dokumentu pt. "Człowiek zbuntowany" - poświęconego właśnie prezesowi PiS.

Tytuł może być nawiązaniem do eseju Alberta Camusa oraz filmów Andrzeja Wajdy, a już zwłaszcza Wałęsy. Człowieka z nadziei. Kaczyński i Wałęsa raczej za sobą nie przepadają. Sprawa filmu o Jarosławie Kaczyńskim wyszła na jaw, kiedy Bogdan Borusewicz pokazał na Facebooku treść emaila, jakiego miał otrzymać z TVP. Asystentka reżyserki napisała w imieniu Ewy Świecińskiej wiadomość, w której pytała Borusewicza, czy ten nie jest zainteresowany opowiedzieć o opozycyjnej przeszłości Jarosława przed kamerami. Mężczyzna od razu zresztą odmówił.

Nie mam wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego. Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński

- odpisał Borusewicz.

Myślicie, że film o Jarosławie Kaczyńskim rzeczywiście powstanie i stanie się hitem? Oglądalibyście?

Czytaj także
Przeczytaj więcej