18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące doniesienia

TYSIĄCE ATAKÓW PEGASUSEM NA NIK! "To już zupełny odlot"

04.02.2022  18:23
Pegasusowy atak na pracowników NIK
Pegasusowy atak na pracowników NIK Fot: Planeta.pl

Według nieoficjalnych informacji RMF FM oraz TVN24 służby przeprowadziły ponad 7 tysięcy ataków na urządzenia mobilne należące do pracowników NIK. Zainfekowano około 500 telefonów i komputerów. Najnowsze doniesienia skomentował już rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych mówiąc, że "informacje płynące z NIK to zupełny odlot".

Jak informują RMF FM oraz TVN24, służby przeprowadziły około 7300 ataków na urządzenia pracowników Najwyższej Izby Kontroli. Działania prowadzono za pomocą systemu Pegasus, który infekował komputery, telefony, a nawet serwery. Do ataków miało dochodzić w latach 2020-2021.

W wyniku szczegółowego porównywania danych i numerów IP sprzętu okazało się, że przez dwa lata były co najmniej tysiące prób wejścia na telefony, laptopy, tablety i serwery pracowników Izby. Łączenia wykryto połączenia z pół tysiącem urządzeń należących do kontrolerów, ale także kierowców, czy personelu technicznego - informuje RMF FM.

Dziennikarze informują, że "największe wzmożenie wykrytych działań odnotowano tuż po wyborach prezydenckich w 2020 roku". To wtedy NIK poinformowało o kontroli głosowania kopertowego.

Pegasus w NIK

Najnowsze doniesienia skomentował już rzecznik ministra-koordynatora Stanisław Żaryn, podkreślając, że nowe wątki ws. Pegasusa "stają się groteskowe".

Groteskowe stają się te nowe wątki tzw. afery Pegazusa. Informacje płynące z NIK to już zupełny odlot! - przekazał polityk.

Pierwsze doniesienia dotyczące inwigilowania NIK za pośrednictwem Pegasusa przekazał Marian Banaś. Szef NIK miał być na celowniku służb już od 2017 roku.