18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fatalna diagnoza

Tadeusz Cymański choruje na raka. "Nie chcę umierać"

02.04.2021  19:19
Tadeusz Cymański walczy z nowotworem
Tadeusz Cymański walczy z nowotworem Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tadeusz Cymański niedawno usłyszał fatalną diagnozę. Polityk Solidarnej Polski zmaga się z nowotworem. Wkrótce czeka go operacja.

Diagnoza postawiona Tadeuszowi Cymańskiemu była dla polityka ogromnym szokiem. W wywiadzie z "Plus Minus" przyznał on, że wcześniej nigdy na nic nie chorował, a nawet uważał, że jest okazem zdrowia. Niestety po przeprowadzeniu badań profilaktycznych usłyszał, że ma mięsaka.

Zrobiłem badania profilaktyczne i mam takie rozpoznanie nieciekawe, z tych najgorszych rodzajów. Szczęście w nieszczęściu, że nie jest to schorzenie bardzo złośliwe, ale jedynie trochę złośliwe. Dopadł mnie nowotwór – GIST. To mięsak, mało agresywny, rzadko dochodzi do przerzutów - poinformował polityk.

Poseł czeka obecnie na wyznaczenie terminu operacji. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną musi uzbroić się w cierpliwość.

Tadeusz Cymański walczy z nowotworem

Poseł Solidarnej Polski przyznał, że odczuwa niepokój związany z diagnozą, jednak jest dobrej myśli.

Mam 66 lat i całe życie byłem zdrowy, a tu nagle coś takiego. COVID otworzył oczy wielu ludziom, nie tylko mnie. Inaczej się teraz mówi o życiu, cierpieniu i śmierci, inaczej się te sprawy odczuwa. Nie jestem przygotowany, nie jestem spakowany. Nie chcę umierać. Bardzo boję się cierpienia - odparł polityk.

Cymański zaapelował także, do osób po 60. roku życia, aby decydowały się na regularne badania. Profilaktyka pozwala zdiagnozować chorobę, zanim przemieni się w śmiertelne zagrożenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej