18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bye bye pandemio

Koniec obostrzeń w KWIETNIU? Szokująca zapowiedź rządu

Emilia Waszczuk
13.01.2021  11:32
Minister Tadeusz Kościński zapowiada powrót do normalności
Minister Tadeusz Kościński zapowiada powrót do normalności Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 za chwilę cudownie opuści Polskę a obostrzenia zostaną zniesione? Minister Tadeusz Kościński zapowiada wiosenny powrót do normalności.

Pierwsze takie obietnice (czy raczej prognozy) od dawna. Dopiero co minister zdrowia ogłaszał, że nie możemy mówić o znoszeniu obostrzeń ani prognozować, kiedy zaczniemy wracać do normalności, a już jego kolega z rządu mówi coś zupełnie innego.

W środę minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński zapowiedział na łamach Money.pl, że pierwsze znoszenie obostrzeń powinno rozpocząć się za 2-3 tygodnie, a wiosną pozbędziemy się niemal wszystkich restrykcji!

Koniec obostrzeń w kwietniu?

Tadeusz Kościński twierdzi, że już od lutego będzie można nieco poluzować obowiązujące dziś restrykcje, bo szczepionka zacznie działać. Zapomniał jednak chyba o tym, że szczepienia toczą się strasznie ślamazarnie, od 26 grudnia szczepionkę przyjęło w Polsce (stan na godzinę 11.00 13 stycznia) niespełna 310 tysięcy osób i to tylko z grupy zero. Szczepienia pierwszych  seniorów ruszą dopiero pod koniec miesiąca.

Mam nadzieję, że już za 2-3 tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze, że szczepionka zacznie działać (...), a za 2-3 miesiące możemy myśleć, że powoli wracamy do normalności

- powiedział Tadeusz Kościński w rozmowie z Money.pl.

Skoro mamy zacząć wracać do normalności, oznaczałoby to, że wraz z wiosną przyjdzie koniec pandemii, albo chociaż zniesienie ograniczeń. Taką nadzieję (na to drugie oczywiście) ma minister Kościński, który zapowiada zniesienie 80% restrykcji na przełomie I i II kwartału 2021 roku.

Niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale myślę, że 80 proc. tych obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać - powiedział.

logo Tu się dzieje