18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

cuda się zdarzają

Ministerstwo Zdrowia płaci Rydzykowi! Uzdrowi nas modlitwą?

Emilia Waszczuk
08.01.2021  15:32
Tadeusz Rydzyk dostał z Ministerstwa Zdrowia pieniądze na walkę z nowotworami
Tadeusz Rydzyk dostał z Ministerstwa Zdrowia pieniądze na walkę z nowotworami Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

W Polsce pandemia, a Ministerstwo Zdrowia realizuje plan wydawania pieniędzy na dziwne cele i rozdawania ich dziwnym wspólnikom. Na jaw wyszło, że finansują nawet Tadeusza Rydzyka.

PiS hojnie finansuje "dzieła" Tadeusza Rydzyka, wiadomo o tym od dawna, teraz jednak okazało się, że pieniądze do redemptorysty płyną nawet z Ministerstwa Zdrowia. Czyżby resort uznał, że fundacja Lux Veritatis i TV Trwam mają moc uzdrawiania?

O to czy i jakie pieniądze z Ministerstwa Zdrowia były przekazywane Tadeuszowi Rydzykowi, pytał senator Krzysztof Brejza. Resort nie miał wyjścia i musiał się przyznać - na rzecz Lux Veritatis wpłynęło w 2020 roku aż 420 tysięcy złotych.

Tadeusz Rydzyk leczy nowotwory?

Szokujące jest już samo przekazanie pieniędzy Tadeuszowi Rydzykowi, dołączymy jednak jeszcze jedną, ważną i raczej oburzającą informację - ponad 400 tysięcy złotych to środki, które przeznaczone miały być na kampanię promocyjną, dotyczącą leczenia nowotworów.

Tadeusz Rydzyk nie znalazł magicznego leku na raka, a modlitwy płynące z telewizji Trwam nie mają właściwości uzdrawiających. W rzeczonej stacji miały pojawić się spoty i audycje o tematyce walki z nowotworami. Dodatkowo w programie "Rozmowy niedokończone" miały pojawiać się informacje o Narodowej Strategii Onkologicznej" - podaje Onet.pl.

Grube pieniądze od Ministerstwa Zdrowia dla Rydzyka. Za nic

Czy Tadeusz Rydzyk wywiązał się ze zobowiązania? Okazuje się, że zaangażowanie w walkę z rakiem było w telewizji Trwam raczej znikome. Przez cały rok w "Rozmowach niedokończonych" tylko raz wspomniano o strategii onkologicznej, a w trzech innych audycjach mówiono o leczeniu nowotworów.

Jest to niemoralne, że w trakcie pandemii koronawirusa, gdy potrzebny jest każdy grosz, w obliczu ogromnej liczby umierających Polaków z powodu katastrofy w służbie zdrowia i załamania diagnostyki, Ministerstwo Zdrowia wspiera finansowo imperium o. Rydzyka. Rząd zamiast zapewnieniem liczby zabiegów dla pacjentów zajmuje się pilnowaniem odpowiedniej liczby złotych przekazywanych do imperium ojca Rydzyka. Pod każdym możliwym pretekstem

- komentuje Krzysztof Brejza.

Senator już wcześniej ujawnił, że z Ministerstwa Zdrowia do fundacji Tadeusza Rydzyka popłynął prawie milion złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze