18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To się w głowie nie mieści

Modlitwy i post w intencji wygranej PiS. Rydzyk przeszedł samego siebie

18.09.2019  12:48
Modlitwy i post w intencji wygranej PiS. Rydzyk przeszedł samego siebie
Modlitwy i post w intencji wygranej PiS. Rydzyk przeszedł samego siebie Fot: Jacek Piski/REPORTER

Zbliżają się wybory, a z nimi wielkie emocje. Są jednak grupy wyborców, które uciekają się do niezbyt codziennych metod. Np. Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie, zachęcając związanych z nim ludzi do... modlitwy i postu w intencji wygranej PiS.

Tadeusz Rydzyk i Prawo i Sprawiedliwość żyją ze sobą, jak kot z prezesem, o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Niemniej, niektóre rzeczy, jakie ten pierwszy jest w stanie zrobić dla partii - dają do myślenia i wywołują uśmiech przerażenia na twarzy.

Tadeusz Rydzyk i post w intencji wygranej PiS-u

Około 10 tysięcy słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam modli się i pości w intencji zwycięstwa PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych - mówi o tym toruńska Gazeta Wyborcza. Do takich zachowań zachęcał bezpośrednio o. Tadeusz Rydzyk.

Owa modlitwa i post wystartowały 8 września i mają potrwać aż do 13 października, czyli dnia, w którym odbędą się wybory parlamentarne. Pomysłodawcą takiej "strategii" jest redemptorysta o. Andrzej Laskosz, kustosz zbudowanego przez o. Rydzyka sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.  

Przypominamy, że jest modlitwa o dobre wybory, żeby wybrać ludzi wierzących, którzy będą dbali (o Polskę) po katolicku, po chrześcijańsku. Wybierajcie takich ludzi. Modlimy się o takich ludzi i zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie. Można się jeszcze zapisywać. Post o chlebie i wodzie. Tego dnia też komunia święta, różaniec, adoracja najświętszego sakramentu. Tak wspieramy zwycięstwo dla Polski - mówił ojciec Rydzyk na antenie swoich mediów.

Gazeta Wyborcza, przy okazji podania informacji o organizacji postu i modlitwy, przypomniała, że instytucje związane z o. Rydzykiem zostały przez PiS zasilone kwotą sięgającą 215 mln zł.