18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Obleciał go strach?

Rydzyk ucieka przed karą? Nie pojawił się w sądzie

10.04.2021  15:22
Tadeusz Rydzyk ma spore kłopoty
Tadeusz Rydzyk ma spore kłopoty Fot: Jakub Kaminski/East News

W piątek miał ruszyć proces przeciw fundacji Tadeusza Rydzyka. Duchowny zignorował wezwanie i nie pojawił się na rozprawie. Kolejny termin został wyznaczony na koniec kwietnia.

Proces, na którym miał się stawić toruński redemptorysta, dotyczy wniosku Watchdog Polska przeciwko fundacji ojca Rydzyka Lux Veritatis. Duchowny otrzymał wezwanie do stawienia się przed wymiarem sprawiedliwości 9 kwietnia, jednak pismo zupełnie zignorował.

Jak przekazała "Gazeta Wyborcza" do sądu wysłano jedynie zwolnienie lekarskie innego członka toruńskiej fundacji, Jana Króla. Powód nieobecności Tadeusza Rydzyka nie został ujawniony. Kolejny termin rozprawy przewidziany jest na 29 kwietnia.

Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem

Sprawa ciągnie się od 2016 roku, kiedy to stowarzyszenie Watchdog zażądało od Lux Veritatis udostępnienia informacji o tym, na co wydawane są pieniądze, które regularnie przesyła rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejne wnioski płynące do ojca Rydzyka były przez toruńskiego biznesmena ignorowane. Po długiej wojnie prawnej Lux Veritatis udostępniło zaledwie część dokumentów. Ostatecznie sprawę udało się skierować do sądu. Skromny redemptorysta w zaledwie rok uzyskał od państwa niespełna 1.4 mln złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze