18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromna kasa!

Miliony ze zbiórki na ratowanie stoczni trafiły do Radia Maryja

14.02.2021  13:57
Tadeusz Rydzyk zgarnął miliony
Tadeusz Rydzyk zgarnął miliony Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Pieniądze zbierane przez Tadeusza Rydzyka na ratowanie Stoczni Gdańskiej tajemniczo wyparowały. Część z nich utopiono w nieudanej inwestycji, a resztę przelano na rozwój Radia Maryja. Toruński redemptorysta do niczego się nie przyznaje.

Pod koniec stycznia TVN24 opublikowało reportaż "29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza". Autorzy materiału przedstawili historię o. Tadeusza, uwzględniając wszystkie przekręty jakich dopuścił się w swojej wieloletniej karierze.

Miliony ze zbiórki na stocznię trafiły do Tadeusza Rydzyka

Jeden z opisanych w filmie wątków dotyczył zbiórki na Stocznię Gdańską, zorganizowanej przez Radio Maryja. Do wpłat gorąco zachęcał na antenie Tadeusz Rydzyk. Pieniądze zbierano w 1997 roku.

Nie wiadomo, ile środków trafiło do kieszeni toruńskiej rozgłośni radiowej. Według medialnych szacunków była to kwota w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Pieniędzy tych nigdy nie przekazano stoczniowcom.

Kilka lat po przeprowadzeniu zbiórki Gazeta Wyborcza ujawniła, że część zgromadzonych pieniędzy nieudolnie zainwestowano w akcje spółek giełdowych oraz kupno podupadającej gazety. Reszta kwoty została przekazana na rozwój i utrzymanie Radia Maryja.

To kolejny atak, który ma wzbudzić złe emocje, oszkalować Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka i środowisko Radia Maryja. Chodzi o doprowadzenie do tego, aby Ojciec Dyrektor i Radio Maryja stracili zaufanie opinii publicznej - przekazał poseł PiS, Andrzej Jaworski.

Jak poinformował Jan Król, współpracownik ojca Rydzyka, darczyńcy mogli wystąpić o zwrot pieniędzy. Część z nich miała skorzystać z takiej możliwości. To ile tak naprawdę pieniędzy trafiło w ręce Tadeusza Rydzyka, na zawsze pozostanie tajemnicą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej