18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ile wydali?

Tajne nagrody w Sejmie i u prezydenta. Próbują je ukryć

18.06.2020  13:55
Tajne nagrody dla polityków
Tajne nagrody dla polityków Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Kancelaria Sejmu i Kancelaria Prezydenta próbują ukryć, ile wydali na nagrody dla polityków? Odmawiają danych, zasłaniają się koronawirusem

Prawo i Sprawiedliwość znane jest z hulaszczego trybu życia. Do historii przejdą gigantyczne premie wypłacane przez Beatę Szydło czy miliony na prezydenturę Andrzeja Dudy. A to nie koniec.

Każde kolejne niezrozumiałe wydatki partii i jej polityków budzą oburzenie społeczne. W środę na jaw wyszło, że w 2019 roku na nagrody pracowników ministerstw i Kancelarii Prezydenta przeznaczono aż 419 milionów złotych. Ile z tego przypadło najważniejszym politykom?

Tajne nagrody

Tego, ile z prawie 420 milionów złotych dostali ministrowie i marszałkowie, próbowali dowiedzieć się dziennikarze "Faktu". Niestety, okazało się to chwilowo niemożliwe.

Kancelaria Prezydenta poinformowała dziennik, że informacje o nagrodach w swoich szeregach ujawnią do końca lipca. Wcześniej jest to niemożliwe przez "względy techniczno-organizacyjnych spowodowane stanem epidemii". Podobna odpowiedź przyszła z Kancelarii Sejmu - tu trzeba czekać aż do 6 sierpnia. Powodem także koronawirus.

Czy naprawdę chodzi o epidemię? Wątpliwości ma były dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu Krzysztof Luft. W rozmowie z "Faktem" stwierdza, że politycy nie chcą ujawnić danych, by nie wywołać zamieszania przed wyborami.

Nie widzę powodów, dla których informacje o nagrodach wypłaconych marszałkowi Sejmu i wicemarszałkom oraz szefom kancelarii nie mogą być udzielone natychmiast. Podejrzewam, że przyczyną wskazania tak długiego terminu, są wybory prezydenckie - mówi

Przeczytaj więcej
Komentarze