18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tam się działo!

Tajne spotkanie u Kaczyńskiego. Zrobili to w nocy!

14.08.2021  15:40
Tajemnicze spotkanie u Jarosława Kaczyńskiego
Tajemnicze spotkanie u Jarosława Kaczyńskiego Fot: LUKASZ GAGULSKI/East News

W czwartek wieczorem Jarosław Kaczyński zaprosił do rządowej willi grupę swoich najbardziej zaufanych współpracowników. Politycy przy winie i ciepłej herbatce omawiali plany PiS na najbliższe miesiące. Na spotkaniu zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego.

Zamieszanie, do jakiego doszło po przegłosowaniu "Lex TVN" zmusiło prezesa PiS do działania. Podczas czwartkowego spotkania w warszawskiej willi przy ulicy Baccirellego omówiono kluczowe plany dla przyszłości Polski. Na wieczornych konsultacjach zjawili się najbardziej zaufani ludzie Kaczyńskiego: Jacek Sasin, Beata Szydło, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki oraz Mariusz Kamiński.

Nocne spotkanie u prezesa

Podczas rozmów przy alkoholu i herbacie prezes wypytywał o nastroje w partii oraz starał dowiedzieć się, ilu posłów pomoże w kolejnych głosowaniach i czy konieczne jest poszerzanie koalicji.

Wszyscy w partii zdają sobie sprawę, że większość jest krucha, dlatego ścisłe kierownictwo spotykało się, aby rozmawiać o tym, jak powiększyć koalicję - mówił w rozmowie z "Faktem" człowiek z otoczenia Kaczyńskiego.

Dziwić może nieobecność jednej, wydawałoby się najważniejszej osoby - szefa rząd Mateusza Morawieckiego. Przyszłość premiera wydaje się niepewna, gdyż dyskusje dotyczące kluczowych spraw dla Polski nie są już z nim konsultowane.

Czytaj także