18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajny plan Kaczyńskiego

Ukradł Księżyc, teraz zabierze Polakom wolność?

Wojciech Kozicki
05.01.2021  12:06
Robi się niebezpiecznie. Kaczyński zajmie się bezpieczeństwem
Robi się niebezpiecznie. Kaczyński zajmie się bezpieczeństwem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Być może już zapomnieliście, ale wicepremier Jarosław Kaczyński od października 2020 kieruje działaniami rządowego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Właśnie ujawniono, że komitet pracuje w tajemnicy nad pewnym projektem. Co szykuje Polsce prezes PiS?

Jarosław Kaczyński od kilku miesięcy działa jako wicepremier zajmujący się bezpieczeństwem. Prezes PiS nie bierze pieniędzy Polaków za nic - zakasał rękawy i wziął się do roboty. Jak ujawnia RP.pl, imperator z Żoliborza i kierowane przez niego gremium prowadzi utajnione prace. Okazuje się, że panowie nie zabijają bąków i już w styczniu wydadzą rekomendacje dla rządu i premiera w zakresie bezpieczeństwa.

Robi się niebezpiecznie, bo Kaczyński bierze się za bezpieczeństwo

Sekretarz komitetu i poseł Zbigniew Hoffmann zdradził Rzeczpospolitej, że „komitet pracuje bardzo intensywnie”, a efekty jego pracy mają być „bardzo poważne”. Zapowiada, że „propozycje będą wskazywały rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz obronności".

Niby wszystko tajne, ale jednak Hoffmanna wyraźnie korci, by się wygadać. Ujawnił, że prace komitetu odbywają się raz w tygodniu i są klauzulowane. Co więcej, RP.pl podaje nieoficjalnie, że rekomendacje będą dotyczyły także poprawy zarządzania pandemią w kraju i usprawnienia systemu szczepień na COVID-19. A może ma to związek również z ewentualnym zaostrzeniem obostrzeń, o czym wspominał Michał Dworczyk?

Komitet pracuje bardzo intensywnie, a efekty tych prac będą bardzo poważne i znajdą się w rekomendacjach dla rządu i premiera. Propozycje będą wskazywały rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz obronności - powiedział Hoffmann. (RP.pl)

Gdyby wspomniany komitet był zespołem muzycznym można by go określić jako „super grupę. W jej składzie znajdują się same gwiazdy: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Mariusz Błaszczak, Zbigniew Rau i Mariusz Kamiński.

Świat się zmienił i nadal zmienia, inna jest więc sytuacja geopolityczna – musimy mieć to pod kontrolą – powiedział Piotr Kaleta, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze