18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnie chwile przed śmiercią

Pożegnanie Morawieckiego z córką. "Serce nie wytrzymało"

Wojciech Kozicki
02.10.2019  10:12
Kornel Morawiecki i dramatyczne ostatnie chwile przed śmiercią - pożegnanie z córką
Kornel Morawiecki i dramatyczne ostatnie chwile przed śmiercią - pożegnanie z córką Fot: Hubert Mathis/REPORTER/East News

Legendarny polityk Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat. Jego córka Marta Morawiecka opowiedziała o ostatnich chwilach życia ojca. Jakie było ich pożegnanie?

Rak trzustki od dawna wyniszczał Kornela Morawieckiego, a do tego dopadła go żółtaczka. Jego stan zdrowia w ostatnich tygodniach drastycznie się pogorszył, a jego córka Marta Morawiecka w rozmowie z „Super Expressem” potwierdziła wcześniejsze doniesienia, że w piątek założyciel Solidarności Walczącej był już nieprzytomny.

Powiedziałam do niego: "Tatusiu, kocham cię bardzo, chcę się z Tobą pożegnać, wiem, że nie masz siły mówić, dlatego proszę cię, mrugnij do mnie – Marta Morawiecka opisała swoje pożegnanie z ojcem. (SE.pl)

Morawiecka zdradziła również, że jej ociec przyjął namaszczenie chorych i otrzymał rozgrzeszenie. SE.pl przypomina rozmowę z Morawiecką sprzed 2 tygodni, gdy nadal wierzyła, że jej ojciec wygra walkę z rakiem.

Tata miał 5 lat temu zawał, bajpasy i inne działania na sercu, więc po prostu serce teraz nie wytrzymało – powiedziała Morawiecka. (SE.pl)

Wiadomo już kiedy odbędzie się pogrzeb Kornela Morawieckiego i zostanie odprawiona msza pogrzebowa. Miejscem jego spoczynku będą warszawskie Powązki Wojskowe.

logo Tu się dzieje