18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Jarek, trzymaj się"

Łamiące serce pożegnanie Morawieckiego. Dramatyczne ostatnie chwile

01.10.2019  10:08
Kornel Morawiecki nie żyje - wzruszające wyznanie o jego ostatnich chwilach
Kornel Morawiecki nie żyje - wzruszające wyznanie o jego ostatnich chwilach Fot: Piotr Hukalo/East News

Kornel Morawiecki nie żyje – o śmierci legendarnego polityka, którego wyniszczały rak trzustki i żółtaczka, poinformowano 30 września. Ujawniane są kolejne informacje o ostatnich chwilach ojca premiera Morawieckiego.

Kornel Morawiecki, czyli legenda opozycji antykomunistycznej i założyciel Solidarności Walczącej, zmarł w warszawskim szpitalu MSWiA. Jak podaje  „Super Express” jego ostatnie dni to był drastycznie pogarszający się stan zdrowia. Polityk był nieprzytomny i oddychał za pomocą respiratora. Okazuje się, że premier Mateusz Morawiecki przyjechał w ostatniej chwili, by się z nim pożegnać.

Poseł Jarosław Porwich, który był bliskim współpracownikiem Morawieckiego, w rozmowie z SE.pl zdradził, że jeszcze tydzień temu „ojcował mu i pokazywał inne kierunki, niż widać gołym okiem”.

Jarek, trzymaj się - mówił Morawiecki do Porwicha.

Porwich powiedział także, że Morawiecki w ostatnich dniach był świadomy tego, że umiera. Mimo tego jeszcze 2 tygodnie temu planował wyjazd na Podlasie i spotkania z wyborcami, by poznać ich problemy.

Pogrzeb Morawieckiego

Pojawiły się pierwsze informacje o pogrzebie Kornela Morawieckiego. Do czasu pogrzebu Mateusz Morawiecki będzie wyłączony z kampanii wyborczej.

Nie chcę mówić o uczuciach Mateusza, ale nawet jeśli ktoś gra twardziela, w takich sytuacjach przestaje nim bić – powiedział Porwich (SE.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze