18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo

Sukces PiS w walce z kryzysem. POZWALNIAJĄ LUDZI (nie swoich)

05.06.2020  15:51
Tarcza antykryzysowa 4.0. Zwolnienia pracowników, obniżanie pensji
Tarcza antykryzysowa 4.0. Zwolnienia pracowników, obniżanie pensji Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd większością głosów Zjednoczonej Prawicy przyjął kolejną tarczę antykryzysową. Zakłada ona między innym zmuszanie pracowników do urlopów i zwalnianie ludzi z pracy.

PiS walczy z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa. Zdaje się jednak, że w tym wszystkim, chcąc pomóc Polakom, dołożyli im kolejnych zmartwień. Tysiące z nas znów drży o przyszłość. Wszystko przez najnowsze prawo i czwartą już "tarczę antykryzysową".

Jak się okazuje, najnowszy program pomocowy zakłada między innymi umożliwienie pracodawcom... redukcji etatów. A to nie koniec kwiatków, które mogą nie spodobać się pracownikom.

Będą zwolnienia

Tarcza antykryzysowa 4.0 ma pomóc Polsce stanąć na nogi, ale zdaje się, że jeszcze bardziej zwiększy bezrobocie. Właśnie teraz rząd postanowił zredukować liczbę osób zatrudnionych w administracji publicznej.

Tarcza - jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju - zakłada między innymi "rozciągnięcie na agencje wykonawcze, instytucje gospodarki budżetowej, państwowe fundusze celowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i zarządzane przez niego fundusze, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i fundusze zarządzane przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także Narodowy Fundusz Zdrowia mechanizmu pozwalającego na zmniejszenie zatrudnienia".

Nie dość, że część zatrudnionych w urzędach osób straci pracę, to ich koledzy muszą liczyć się ze zmniejszeniem wynagrodzeń. Tarcza daje bowiem pracodawcom wolną rękę w zmienianiu pracownikom umów na mniej korzystne.

To nie koniec niepokojących zmian. W czwartek Sejm zdecydował, że to pracodawcy, nie pracownicy, ustalać będą, kiedy wykorzystane zostaną urlopy. Jeśli zalegają nam niewykorzystane dni z poprzedniego roku, nie będziemy mogli skorzystać z nich w wybranym przez siebie czasie. Szef będzie miał prawo sam wybrać datę naszego wypoczynku.

Przeczytaj więcej
Komentarze