18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to sabotaż?

TVP "je*ie PiS"??? Osiem gwiazdek w "Wiadomościach"

Emilia Waszczuk
13.09.2021  12:09
"Je*ać PiS" w TVP. To sabotaż?
"Je*ać PiS" w TVP. To sabotaż? Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Czyżby w szeregach TVP zawitał chochlik? W niedzielę wieczorem fani Telewizji Polskiej przeżyli szok. Na ekranach pojawiło się osiem gwiazdek, czyli powszechnie znane hasło "je*ać PiS".

Któż nie spotkał się jeszcze z ośmioma gwiazdkami i głośnym hasłem "je*ać PiS"? zdaje się, że trzeba być wybitnie mocno oderwanym od rzeczywistości, by nie usłyszeć i nie zobaczyć coraz głośniejszych i dobitniejszych haseł. No chyba że ktoś całą wiedzę o życiu i polityce w Polsce opiera na TVP...

Ale ale, już nawet w Telewizji Polskiej pojawiają się przebłyski, jak flaga LGBT+ rozpostarta w programie na żywo czy wyskoki Andrzeja Piaska Piasecznego. Teraz w głównym wydaniu "Wiadomości" pojawiło się osiem gwiazdek. Czy to sabotaż?

W niedzielnym wydaniu głównego programu informacyjnego TVP pojawił się krótki reportaż o tak nieistotnym wydarzeniu, jak strajk medyków. Czemu nieistotnym? Bo tego samego dnia aż 17 minut programu poświęcono na... beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Toć to najważniejsze wydarzenia w kraju, nie ważne, że służba zdrowia leży i nie ma komu i jak leczyć pacjentów...

Osiem gwiazdek w "Wiadomościach" TVP

Medycy nie mogą dojść do porozumienia z rządem, rząd ani myśli spełniać ich postulatów i obiecuje podwyższenie nakładów na służbę zdrowia za... 5 lat i to jedynie do 7 procent PKB. To oznacza dalszą biedę i wieczne niedofinansowanie, co jednak z godnymi wynagrodzeniami dla ratowników czy pielęgniarek?

Służba zdrowia protestuje, więc TVP wyjaśnia, że są zbyt uparci, buńczuczni, nie chcą rozmawiać i przyjąć łaski partii, a w dodatku PiS szkalują. W materiale Damiana Diaza pojawiły się transparenty z ośmioma gwiazdkami i błyskawicą znaną ze strajku kobiet. Widzowie mogli też odczytać krótkie, acz dobitne hasło "zabrać politykom, dać medykom".

I choć zdawać by się mogło, że ktoś tu próbuje przemycić strajk do TVP, szybko wyjaśniło się, że to PiS jest dobre, a medycy źli. Złe jest też oczywiście PO i Donald Tusk, bo 6-7 lat temu Polacy zarabiali mniej.
Ps. Rządzący też zarabiali mniej, więc sobie dali ostatnio gigantyczne podwyżki. Bo te pieniądze widać im się po prostu należały.

Czytaj także
Przeczytaj więcej