18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna w PiS

Terlecki przesadził. Chcą go wywalić

Wojciech Kozicki
03.12.2020  16:00
Chcą wysiudać Terleckiego
Chcą wysiudać Terleckiego Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East news

Czy Ryszard Terlecki przestanie straszyć w Sejmie? Rugał posłów, groził lekarzom… no i się doigrał. Został przez niego zaatakowany senator PiS Jan Maria Jackowski, który jednak postanowił stawić opór. Pojawiły się głosy, by odwołać Terleckiego z funkcji marszałka.

Ryszard Terlecki znowu przesadził? Senat w środę nie zaproponował poprawek do nowelizacji ustawy, która incydentalnie znosi zakaz handlu w niedzielę 6 grudnia. Co ważne, 8 senatorów PiS zagłosowało przeciw i jak można się spodziewać, zostaną przez PiS surowo ukarani.

Terlecki kontra Jackowski

Mieczysław Golba, Andrzej Pająk, Zdzisław Pupa, Rafał Ślusarz i Jan Maria Jackowski podpali. Terlecki tego ostatniego nazwał szkodnikiem i wspomniał o ewentualnym wezwaniu na dywanik. Stwierdził również, że „coraz mniej widzi” miejsce senatora Jackowskiego w PiS

Prawdę mówiąc już mi ręce opadają. Już nie wiem, czy dywanik cokolwiek pomoże. To on tu naprawdę jest, co tu dużo mówić, szkodnikiem – powiedział Terlecki.  (Interia.pl)

Jackowski postanowił się odgryźć. Zwrócił uwagę, że Terlecki jako szef klubu PiS powinien zająć się  zarządzeniem klubem, a nie recenzowaniem i atakowaniem polityków, którzy „bronią wiarygodności PiS” i piętnują działania sprzeczne z programem.

Jeżeli za to jestem prześladowany, to mogę powiedzieć w ten sposób, że w moim głębokim przekonaniu, jako osoby, która od lat "siedzi w polityce", to pan marszałek Terlecki powinien zostać odwołany ze stanowiska wicemarszałka Sejmu i szefa klubu – powiedział Jan Maria Jackowski. (PAP).

Czy rzeczywiście Terlecki powinien ponieść karę?

Czytaj także