18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terlecki ujawnia PLAN

PiS chce ukarać posła. "Niech odcierpi"

Wojciech Kozicki
25.11.2020  14:26
Terlecki o dyscyplinie i sondażach. PiS idzie na ostro
Terlecki o dyscyplinie i sondażach. PiS idzie na ostro Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

W PiS się pali, a Terlecki i Kaczyński gaszą pożar gaśnicą. Posłowie odchodzą z Prawa i sprawiedliwości, a liderzy partyjni chcą stosować kary, by ci zostali w ugrupowaniu. Czy Lech Kołakowski ma szansę wrócić jeśli „odcierpi”?

PiS straciło posła, ale podobno kolejni szykują się do ucieczki. Na razie oficjalnie zrezygnował Lech Kołakowski, ale Prawo i Sprawiedliwość już myśli najwyraźniej o zaostrzeniu partyjnej dyscypliny. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ujawnił plan partii.

Lech Kołakowski wróci do PiS?

Terlecki na antenie Trójki powiedział, że w ostatnich tygodniach w PiS nastąpiły „lekkie zawirowania”. Uważa, że budzą one stanowczo zbyt duże zainteresowanie mediów. Przyznał jednak, że trudno dyskutowało się ze zbuntowanymi posłami, także o ich sprawach osobistych.

Kilkoro posłów nie chciało zgodzić się z naszym pomysłem na ochronę zwierząt i projektem ustawy – przyznał Terlecki w Trójce.

Lech Kołakowski oświadczył, że do PiS na pewno nie wróci, a tymczasem Terlecki twierdzi, że byłby mile widziany, ale pod jednym warunkiem. Zdaniem wicemarszałka, „musiałby odczuć, że wywołał taką burzę medialną, zachmurzenia, troszkę by musiał odcierpieć”.

PiS w sondażach

Polityk apeluje, by nie przejmować się spadkiem PiS w sondażach. Ujawnił, że partia „ma plan jak to naprawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Przeczytaj więcej
Komentarze