18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"żarty" w Sejmie

Terlecki kpi z Polaków: "Służba zdrowia najlepsza w Europie"

02.10.2019  19:13
Terlecki kpi z Polaków: "Służba zdrowia najlepsza w Europie"
Terlecki kpi z Polaków: "Służba zdrowia najlepsza w Europie" Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Ryszard Terlecki oznajmił w środę Sejmie, że polska służba zdrowia ma się całkiem świetnie i jest jedną z najlepszych w Europie. Co z nękającymi ją problemami? To wina PO.

Marszałek Sejmu, poseł Prawa i Sprawiedliwości, bliski przyjaciel Beaty Mazurek i kumpel Jarosława Kaczyńskiego - Ryszard Terlecki - wie, jak jest. A jak jest? Dobrze. Albo przynajmniej niemal najlepiej na starym kontynencie. Gdzie? W służbie zdrowia!

W środę pan polityk oznajmił Polakom, że jeśli narzekają na służbę zdrowia, doprawdy nie mają do tego powodów. A wszystko dlatego, że - jak osądził powołując się właściwie nie wiadomo na co - mamy jeden z najlepiej działających systemów w Europie!

Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie też puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo, bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień, będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia. Chcę przypomnieć, że publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie

- powiedział w czasie briefingu w Sejmie.

Wina Tuska

Pan Terlecki wie jednak, że jakieś tam problemy jednak mamy, w końcu gdzieś w Polsce zamykane są oddziały szpitalne, brakuje lekarzy, a obywatele muszą czekać na badania i wizyty u specjalistów w ramach NFZ co najmniej po kilka miesięcy.

Czy to wina jego i rządzącej od 4 lat partii? Nic z tych rzeczy. Wszystko to wina Tuska, a właściwie - jak zawsze - PO, którzy służbę zdrowia zostawili swoim biednym następcom w opłakanym stanie. A że następcy tylko wydłużyli kolejki i powiedzieli lekarzom, że nie ma dla nich pieniędzy... Cóż, o tym pan Terlecki wspomnieć zapomniał.

To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili. Staramy się poprawić, wiele zrobiliśmy. Ale mamy, można powiedzieć, dalekosiężny plan na przyszłość, którzy przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister Szumowski

- mówił w środę Terlecki.

Kolejna piątka PiS

W ostatnią sobotę, w czasie konwencji PiS w Opolu, minister Łukasz Szumowski przedstawił "piątkę dla zdrowia". Przy okazji oznajmił, że służba zdrowia ma się w Polsce całkiem dobrze, a to wszystko zasługa oczywiście jego partii.

Zmniejszamy kolejki do lekarzy - poinformował Polaków.

Stwierdził też, co raczej dziwić nie powinno, że wszelkie problemy, to oczywiście wina przeszłości, bo przez 8 lat rządów PO nic nie zrobiło.