18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pan Rysio ma was na oku

Terlecki ostrzega. Jeśli Polacy nie przestaną chorować, to...

Wojciech Kozicki
02.11.2021  13:56
Będą obostrzenia i lockdown? Terlecki ujawnia plany PiS
Będą obostrzenia i lockdown? Terlecki ujawnia plany PiS Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Ryszard Terlecki się nie cacka. On zawsze wali prosto z mostu, a każda wypowiedź to jak salwa z katiuszy. Właśnie zapowiedział wprost, że jeżeli liczba zakażeń przekroczy 40-50 tys. dziennie to konieczna będzie reakcja. Czy czekają nas nowe obostrzenia i lockdown? Lepiej, żeby Polacy przestali chorować, bo inaczej...

Ledwo Ryszard Terlecki doszedł do siebie po ciężkiej operacji, a już straszy Polaków i podnosi ciśnienie skuteczniej, niż podwójne espresso. Rząd nieśmiało mówi o lockdownie i obostrzeniach, a tymczasem siwowłosy polityk wali prosto z mostu: jeżeli liczba zakażeń koronawirusem przekroczy 40-50 tys. dziennie, to PiS zareaguje zdecydowanie, choć zapewne regionalnie.

Terlecki zapowiada regionalne obostrzenia. Od czego zależą?

Wicemarszałek Sejmu został zapytany również, co zadecyduje o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń. Podkreślił, że decyzje dotyczące restrykcji zależą przede wszystkim od liczby pacjentów przebywających np. pod respiratorami. Ma jednak nadzieję, że czwarta fala pandemii osłabnie po kilku tygodniach.

Tu nie rozstrzyga nawet liczba zakażeń, chociaż ona niebezpiecznie rośnie, ale liczba osób, którym potrzebna jest opieka szpitalna. Pytanie, do jakiego poziomu w ciągu tych kilku tygodni może ona (liczba zakażeń) wzrosnąć. Jeżeli bardzo wzrośnie, liczba zakażeń przekroczy 40-50 tys. dziennie, to sytuacja jest bardzo trudna i konieczna będzie reakcja, myślę, że bardziej regionalna – wyjaśnił Terlecki. (Polsat News)

Terlecki dodał, że „obserwowana jest pewna specyficzna geografia działania pandemii”. Na celowniku rządu są przede wszystkim województwa mazowieckie i lubelskie.

Jakie obostrzenia mogą zostać dodatkowo wprowadzone? Czy będzie to selekcja na osoby zaszczepione i niezaszczepione?

To jest pytanie, czy wtedy kina w ogóle będą mogły działać, czy to nie będzie zbyt niebezpieczne, i do jakiej liczby osób trzeba będzie ograniczyć zbieranie się ludzi w jednym miejscu; co zrobić ze szkołami.  O tym wszystkim decydować będzie rozwój pandemii – zapowiedział enigmatycznie Terlecki niczym jasnowidz Jackowski.