18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe prawo i ustawa

PiS zmieni termin wyborów. "Jest plan"

Wojciech Kozicki
08.06.2022  13:26
Morawiecki zmienia termin wyborów samorządowych. Sasin znowu cos wykręci?
Morawiecki zmienia termin wyborów samorządowych. Sasin znowu cos wykręci? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

PiS już chachmęci, majstruje i gmera przy nadchodzących wyborach samorządowych. Premier Mateusz Morawiecki ujawnił, że termin wyborów zostanie przesunięty. Szykuje się kolejna afera z wyborami? Sasin znowu wkroczy do akcji?

Wybory samorządowe w 2023 nie odbędą się w przewidywanym terminie. Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego w Stalowej Woli ogłosił, że PiS już teraz rozważa przesunięcie wyborów samorządowych i „istnieje taki plan”. Zapewnił jednak, że wybory parlamentarne zostaną przeprowadzone w terminie konstytucyjnym. Informację potwierdził Ryszard Terlecki na antenie Radia Kraków. A więc termin wyborów jesienią jest niepewny…

Termin wyborów do zmiany. Co kombinuje PiS?

Dlaczego PiS planuje przesunąć wybory samorządowe? Zdaniem Morawieckiego, logistycznie i prawnie będzie bardzo ciężko je zorganizować w bliskim terminie z wyborami parlamentarnymi.

Od strony organizacyjnej może być trudno zorganizować te wybory w jednym czasie z wyborami do Sejmu. Jesteśmy zdecydowani zaproponować ustawę, która przesunie termin wyborów samorządowych o pół roku – wyjaśnił Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli.

Na kiedy PiS chce przesunąć termin wyborów samorządowych? Okazuje się, że zamiast w 2023 roku, mogłyby odbyć się nawet rok później. A może po prostu rząd chce jeszcze dłużej posiedzieć przy korycie?

Rzeczywiście jest taki plan, aby stabilna sytuacja jaką mamy dzisiaj w polskich samorządach była, można by rzec, jeszcze stabilniejsza, żeby o kilka miesięcy czy o pół roku albo nieco dłużej, ale na 2024 rok przesunąć wybory samorządowe – zapowiedział premier.

Czytaj także