18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwrot akcji

To już koniec Koalicji Obywatelskiej?! Nowa druga siła w Sejmie

24.07.2020  18:35
To już koniec Koalicji Obywatelskiej?! Nowa druga siła w Sejmie
To już koniec Koalicji Obywatelskiej?! Nowa druga siła w Sejmie Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Koalicja Obywatelska ma poważny problem? Gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, drugą siłą w Sejmie byłby... ruch Szymona Hołowni! Takiego zwrotu akcji na polskiej scenie politycznej nie widzieliśmy od lat.

Koalicja Obywatelska po raz pierwszy o wielu lat nie byłaby drugą siłą w Sejmie? Szymon Hołownia, który zdobył trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich, ma szansę naprawdę niesamowicie namieszać w przyszłości polskiej polityki.

Wyniki sondażu wykonanego dla wPolityce.pl przez pracownię Social Changes są przełomowe. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym miesiącu, wygrałoby je PiS, ale na drugiej pozycji nie znalazłaby się Koalicja Obywatelska.

Koalicja Obywatelska traci poparcie

Jeśli takie nastroje się utrzymają, ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 zdeklasuje Koalicję Obywatelską. Na PiS zagłosowałoby 39 proc. badanych. Nowe ugrupowanie zakładane przez byłego dziennikarza TVN zajmuje drugie miejsce z 23 proc. głosów. KO jest w tym sondażu trzecią siłą polityczną z poparciem 19-proc.

Szymon Hołownia pochwalił się wynikami sondażu na swoim Facebooku. Nikogo to nie dziwi, w końcu taki wynik nie zdarza się codziennie. Skomentował je jednak całkiem dosadnie.

My nie poszliśmy do polityki po stołki, ale po to, aby zmieniać Polskę na lepsze

– napisał lider nowego ruchu społecznego.

Myślicie, że faktycznie wszystko się teraz zmieni?

Przeczytaj więcej
Komentarze