18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

sondaż

To koniec władzy PiS? Kaczyński przerażony

10.08.2020  18:45
PiS traci większość w Sejmie - nowy sondaż
PiS traci większość w Sejmie - nowy sondaż Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma powody do niepokoju, ba - ma powody do strachu. Okazuje się bowiem, że jego partia ostro traci. Polacy wkurzyli się i odwracają od PiS?

Czyżby jakaś kropla przelała właśnie czarę goryczy? W Polsce mocno zaczęły zmieniać się nastroje polityczne, a Jarosław Kaczyński i jego koledzy mają powody do panicznego strachu. Czy już drżą przed utratą władzy? Powinni, bo Polacy masowo się od nich odwracają.

Jak wynika z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, PiS utraciłby samodzielną większość w Sejmie! Partia musiałaby szukać koalicjantów... Pytanie tylko, kto poszedłby z nimi pod rękę?

Zobacz także

PiS traci władzę

Udział w wyborach zadeklarowało 57,5 procent badanych. Osoby, które chciałyby głosować, największe poparcie dalej dają Prawu i Sprawiedliwości, ale już bez samodzielnych rządów. PiS i ich dotychczasowi koalicjanci mogliby liczyć na 36 procent głosów.

Drugą siłą w Sejmie byłaby Koalicja Obywatelska, która notuje wynik zaledwie kilka procent niższy od Zjednoczonej Prawicy. Na KO głosować chciałoby 31 procent wyborców. Trzecie miejsce przypada Lewicy - 9,1 procent, czwarte Konfederacji - 6,7 procent. W Sejmie znaleźliby się też posłowie PSL, ale dostaliby się tam minimalną wymaganą liczbą głosów - poparcie dla partii Władysława Kosiniaka-Kamysza deklaruje 5 procent badanych.

Zobacz także

Hołownia miesza

Jest jeszcze inne badanie - takie, w którym pod uwagę wzięto ruch Szymona Hołowni. I tak "Polska 2050" odebrałaby część głosów wszystkim swoim przeciwnikom, a PSL wypchnęła poza Sejm.

Oto wyniki:

  • PiS - 34,3 proc.,
  • KO - 27,1,
  • Polska 2050 - 11,7,
  • Konfederacja 6,1,
  • Lewica 5,6,
  • PSL 2,8.

W obu wariantach nieco ponad 12 procent badanych nie potrafiło wskazać, na kogo chcieliby głosować.

Zobacz także