18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak przykro!

Totalna klęska Kaczyńskiego. Polacy mówią dość

26.11.2021  16:38
Jarosław Kaczyński załamany
Jarosław Kaczyński załamany Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Najnowszy ranking zaufania sporządzony przez CBOS nie pozostawia suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim. Prezes PiS wyróżnia się największą nieufnością spośród wszystkich, uwzględnionych w badaniu polityków. Powinien już odejść na emeryturę?

Sześć lat afer, kompromitacji oraz zawłaszczania wszystkich instytucji państwowych do niedawna nie odstraszały Polaków od PiS. Partia prawdopodobnie mogłaby zrobić wszystko, aby 500+ oraz inne dodatki były regularnie wypłacane.

Jednak złote czasy minęły, a lata rozdawnictwa dały się we znaki, przez co obecnie mierzymy się z największą od lat inflacją, a ceny w kraju brutalnie masakrują nasze portfele. To dopiero ten moment sprawił, że notowania rządu znów zaczęły spadać, a najnowsze sondaże mogą mocno zaniepokoić głównego wodza, Jarosława Kaczyńskiego.

Sondaż zaufania. PiS traci

Zwycięzcą listopadowego rankingu zaufania CBOS ponownie został Andrzej Duda. Notowania prezydenta jednak regularnie spadają, co świadczy o tym, że Polacy coraz krytyczniej podchodzą do jego działalności. Tym razem głowa państwa cieszy się 47-procentowym zaufaniem (spadek o 4 p.p.) oraz 38-procentową nieufnością.

Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki, któremu zaufało 40 proc. ankietowanych. W porównaniu to październikowego sondażu premier odnotował spadek o 4 punkty procentowe.

Na podium znalazł się jeszcze Szymon Hołownia. Liderowi Polski 2050 ufa 39 proc. badanych, nieufność deklaruje 31 proc. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze Rafał Trzaskowski (36 proc. zaufania) i Władysław Kosiniak-Kamysz (33 proc. zaufania).

Pierwsze miejsce, ale od końca zajął Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa aż 56 proc. badanych (wzrost o 6 p.p.). Dużą nieufnością wyróżniają się także Donald Tusk (54 proc.) oraz Zbigniew Ziobro (49 proc.). PiS powoli się kończy?

Czytaj także
Przeczytaj więcej