18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Totalny lockdown w Polsce? PILNA KONFERENCJA PREMIERA

Emilia Waszczuk
01.04.2021  10:48
Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego
Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Gowina. Potwierdzą zapowiedzi totalnego lockdownu?

W czwartek rano w Radiu ZET główny doradca rządu do spraw pandemii zapowiedział, że jeszcze przed Wielkanocą mogą być wprowadzone zmiany w obostrzeniach. Profesor Andrzej Horban przyznał, że rekomenduje premierowi wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się. Mówił także, że dziś lub w kolejnych dniach zapadnie decyzja co do ewentualnego zamknięcie kościołów.

Chwilę przed godziną 10 Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało nagłą, niespodziewaną konferencję Mateusza Morawieckiego. Czy premier potwierdzi zapowiedzi profesora Horbana?

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. O co chodzi?

Polaków czekają nowe obostrzenia? Na zwołanej naprędce konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nagłe decyzje w walce z pandemią koronawirusa. Nie chodzi jednak o restrykcje, a o pomoc dla przedsiębiorców. 

I tak szef rządu ogłosił, że Polska jest krajem, który najlepiej w Europie dba o swych obywateli. A żeby nie być gołosłownym, rząd uruchomi kolejną już tarczę antykryzysową. Co tym razem premier obiecał przedsiębiorcom? Między innymi duże obniżki czynszów za lokale (nawet do 80 procent) oraz obiecał, że wsparcie dla branż hotelarskiej czy gastronomicznej kontynuowane będzie nawet, gdy trzecia fala pandemii już minie.

Dzisiaj na drugi już kwartał tego roku musimy i chcemy uruchomić następne środki finansowe w łącznej kwocie do 30 mld zł, by ratować polskie przedsiębiorstwa

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej