18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Negocjacje czy randka?

Ujawnili, że Trump chciał się przelecieć z Kimem

22.02.2021  13:54
Spotkanie Trumpa z Kimem - negocjacje czy randka?
Spotkanie Trumpa z Kimem - negocjacje czy randka? Fot: Willrow Hood / Shutterstock.com

Donald Trump przegrał wybory prezydenckie 2020 w USA, a Demokraci starają się go zdyskredytować i pogrążyć. Właśnie ujawniono kompromitujące informacje o jego spotkaniu z Kim Dzong Unem, podczas którego ważyły się losy świata. Czy komunistyczny tyran i dyktator miał przelecieć się Air Force One?

Donald Trump znowu w ogniu krytyki. Jego doradca Matthew Pottinger w rozmowie z BBC ujawnił, że poprzedni prezydent USA, podczas spotkania z Kim Dzong Unem w Hanoi w 2019 roku, złożył mu intrygującą propozycję. Zaoferował, że odwiezie go do domu… samolotem. Komunistyczny tyran miałby przelecieć się z Trumpem Air Force One. Podobno amerykański przywódca wprawił tym w osłupienie wszystkich dyplomatów. Czyżby blondwłosy polityk pomylił północnokoreańską bestię z dziewczyną, którą po randce i zjedzeniu hot-doga odwozi się do domu?

Kim Dzong Un odrzucił propozycję i jednak wolał działać na własną rękę. Wrócił do domu swoim pancernym pociągiem.

Spotkanie Trumpa i Kim Dzong Una. Zbyt bliska relacja?

Dlaczego Trump spoufalał się z Kimem jak zauroczony młodzian? Media przypominają, że już w 2018 roku podczas ich pierwszej „randki” w Singapurze nazwał go podobno „najlepszym przyjacielem”. Potwierdził to ówczesny doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton. Trump bez konsultacji z zespołem podjął również decyzję o wstrzymaniu wspólnych ćwiczeń wojskowych USA z Koreą Południową, by „uszczęśliwić Kima”. Zdaniem Boltona, Stany Zjednoczone popełniły błąd i nic na tej decyzji nie zyskały.

Prezydent Trump zaoferował Kimowi podwiezienie go do domu na pokładzie Air Force One. Prezydent wiedział, że Kim jechał do Hanoi przez kilka dni pociągiem przez Chiny i powiedział: "Mogę cię odwieźć do domu w dwie godziny, jeśli chcesz". Kim odrzucił propozycję – powiedział Pottinger. (Polsat News)

Arsenał nuklearny Korei Północnej

Czy porozumienie nuklearne pomiędzy Pjongjangiem, a Waszyngtonem zostało osiągnięte? Zwolennicy Donalda Trumpa tłumaczą, że swoją pozorną uległością wobec Kim Dzong Una powstrzymał jego wojenne zapędy. Niestety, niedawno okazało się, że Kim Dzong Un zapowiedział rozwój programu atomowego i armii Korei Północnej, a na jakiekolwiek rozmowy z administracją Joe Bidena się nie zanosi.

Spotkanie w Hanoi, drugi w historii szczyt przywódców USA i KRLD, zakończyło się fiaskiem. Negocjacje w sprawie denuklearyzacji Korei Północnej załamały się, a ówczesny prezydent USA Donald Trump powiedział dziennikarzom, że "czasem trzeba odejść od stołu – przypomina RMF FM.
Czytaj także