18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabraknie czasu na Warszawę?

Trzaskowski ujawnił polityczne plany i pomysły

Wojciech Kozicki
30.07.2020  11:28
Rafał Trzaskowski bierze się do pracy
Rafał Trzaskowski bierze się do pracy Fot: YouTube/Wirtualna Polska

Rafał Trzaskowski przegrał wybory prezydenckie, ale dalej próbuje wyrwać się z warszawskiej polityki i natłoku obowiązków. Jak zapowiedział niedawno w Gdyni, stworzy ruch obywatelski Nowa Solidarność. Zdradził wreszcie więcej szczegółów na temat swojego politycznego projektu.

Przed wyborami prezydenckimi Rafał Trzaskowski zapewniał, że w nich nie wystartuje, bo „ma umowę z warszawiakami”. Oczywiście nie skłamał, a jedynie zmienił zdanie. Teraz Warszawa wyraźnie staje się za mała na jego polityczne ambicje i ujawnił jakie ma polityczne plany na przyszłość. Wreszcie wiemy coś więcej o Nowej Solidarności.

Trzaskowski i Nowa Solidarność - są plany i pomysły

Ja chcę stworzyć taką platformę w oparciu o samorządy, która będzie zagospodarowywała energię ludzi, którzy do partii nie należą i którzy do partii należeć nie chcą, którzy np. chcą się angażować obywatelsko w zbieranie podpisów pod ustawami obywatelskimi – ujawnił Trzaskowski.

Trzaskowski zapewnił, że jego projekt na pewno nie zmieni się ruch polityczny, chociaż będzie współpracował z Koalicją Obywatelską i Platformą Obywatelską. Jego fundamentem mają być samorządy. Trzaskowski oczywiście nie porzuca Platformy Obywatelskiej. Obiecał, że będzie wspierał Borysa Budkę w przebudowie ugrupowania, by „miała jasny wymiar ideowy”.

Żeby to było jasne, to nie ma być partia polityczna i on nigdy nie ma się przekształcić w partię polityczną, mamy partie polityczne, które spełniają swoją rolę – obiecuje Trzaskowski. (radiozet.pl)

Jak podaje Radio ZET, prezydent Warszawy ma już pomysły na pierwsze projekty ustaw obywatelskich, pod którymi chciałby zbierać podpisy. Zamierza wrócić do pomysłu dodatku 200 zł dla kobiet za wychowanie dzieci. Chciałby także wyjaśnić kwestię subwencji edukacyjnej „żeby było jasno wiadomo, za co odpowiada samorząd, a za co rząd, żeby samorządy dostawały odpowiednie fundusze na swoje funkcjonowanie". Ma nawet poruszyć ten temat podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wśród pomysłów wymienił też projekt ustawy "dotyczący kwoty wolnej od podatku". Podkreślił, że jeśli strona obywatelska złożyłaby taką inicjatywę, to "trudno będzie PiS wyrzucić ją do kosza", bo jest ona wśród obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy, który wywodzi się z tego środowiska politycznego – informuje radiozet.pl.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze