18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

200+

Wyższe emerytury dla matek? Więcej dzieci, więcej pieniędzy

06.07.2020  20:47
Rafał Trzaskowski chce wyższych emerytur dla matek
Rafał Trzaskowski chce wyższych emerytur dla matek Fot: Rafał Trzaskowski/Facebook

Rafał Trzaskowski wystąpił z propozycją zwiększenia emerytur matkom. Kandydat na prezydenta wysokość dodatku chce uzależnić od liczby dzieci.

Kolejna propozycja kandydata KO na prezydenta, związana z emeryturami Polaków. Rafał Trzaskowski chce, by wynagrodzenia wypłacane przez ZUS seniorom nie były opodatkowane. W takim wypadku emeryci mogliby liczyć na nawet kilka tysięcy złotych rocznie więcej.

Nowa propozycja dotyczy kobiet, a dokładniej matek. Rafał Trzaskowski proponuje, by każda z nich dostawała co miesiąc więcej pieniędzy, niż przysługuje jej z wpłacanych przez lata pracy składek.

Dodatek dla matek

Ile miałyby dostawać matki-emerytki? Wszystko zależy od tego, ile dzieci urodziły/wychowały. Każde kolejne to 200 złotych więcej w kieszeni.

Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. Dlatego deklaruję, że przygotuję rozwiązania, które wynagrodzą ich trud. [...] Macierzyństwo to cudowne doświadczenie, misja, a przede wszystkim - ogromna odpowiedzialność. Powinno zostać wreszcie docenione. Również w wymiarze finansowym. Godność kobiety to także możliwość wyboru drogi życiowej. Czy ta praca jest mniej wartościowa? Oczywiście, że nie. I państwo w końcu musi wziąć to pod uwagę.

Rozwiązaniem jest 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko. To pozwoli matkom mieć godne i sprawiedliwe emerytury za ogromną pracę, której do tej pory system emerytalny nie dostrzegał. Zmienimy to!

- napisał na Facebooku polityk.

Już wiadomo, że chęć zwiększenia emerytur matkom, to pomysł, który zrodził się między Rafałem Trzaskowskim a jego żoną Małgorzatą. Pani Trzaskowska kilka dni temu włączyła się w kampanię męża i zapowiedziała, że jako pierwsza dama chciałaby dbać o interesy polskich kobiet.

Propozycję dodatku do emerytur pani Małgorzata sformułowała już w niedzielę w Katowicach.

Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje, wy też możecie mu zaufać - mówiła wtedy.

Przeczytaj więcej
Komentarze